• Próbny egzamin zawodowy

     • Dzisiaj tj.  29 marca odbył się próbny egzamin zawodowy z części praktycznej - kwalifikacja EKA.04. Egzamin zdawała klasa 3A5, która kształci się w zawodzie technik ekonomista. Egzamin przeprowadziły Panie Izabela Anioł i Agnieszka Łania.

     • "Dzień Piżamy" w naszej szkole

     • W piątek 25 marca uczniowie przybyli do szkoły w piżamach. Piżamy okazały sie wyjatkowo kolorowe i zabawne. Akcja Samorządu Uczniowskiego sprawiła, że lekcje odbywały sie w  wesołej atmosferze. Piżamy nie uczyniły uczniów sennymi, a nawet przyczyniły się do Ich  wzmożonej aktywności. Należy zatem stwiedzić, że nasi uczniowie  potrafią  bawić się i jednoczesnie uczyć.

      tiktok

      https://vm.tiktok.com/ZMLH5KpE2/

       

      Nowa galeria "Dzień piżamy" w naszej szkole została dodana do albumu fotograficznego

     • Próbne egzaminy maturalne

     • W tym tygodniu maturzyści zmagali sie z próbną maturą z języka polskiego, matematyki, geografii i języków obcych. To ostatnia już próba przed Maturą 2022. 

     • Konkurs Przedsiębiorczość 2022

     • 23 marca  uczniowie  naszej szkoły wzięli udział w konkursie PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ.

      Organizatorom konkursu był Wydział Ekonomiczny Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp., a opiekunem naszych uczniów - Pani Elżbieta Tomczyk-Bazela. Z niecierpliwością oczekujemy wyników.

     • Obchody Pierwszego Dnia Wiosny

     • Teogoroczne powitanie Wiosny miało nietuzinkowy charakter, a wszystko za sprawą Samorządu Uczniowskiego i naszych uczniów! W dniu obchodów zorganizowali konkurs fotograficzny, wszyscy uczniowie ubrali się kolorowo. Kolorami przewodnimi były kolory niebieski i żółty - barwy Ukrainy. Uczniowie udekorowali swoje gabinety symbolami wiosennymi i z wychowawcami serwowali zdrowe przekąski. Dochód ze sprzedaży przekąsek przekazali na pomoc dla uchodźców wojennych z Ukrainy. W salach gimnastycznych odbywały się zajęcia sportowe, które poprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego. W każdej klasie cały dzień odbywały się  gry i zabawy z wykorzystaniem gier planszowych i karcianych. To był dzień wolny od zajęć dydaktycznych, za to pełen sposobności do integracji. Witaj Wiosno 2022!

     • Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

     • 17 marca grupa uczennic z naszej szkoły przystąpiła do konkursu Kangur Matematyczny. Konkurs przeprowadziła  P. Renata Fil. Uczennice pisały test w dwóch kategoriach wiekowych - junior i student. Teraz czekamy na wyniki zmagań dziewcząt.

     • Warsztaty dla uczniów w ramach programu Złote Szkoły NBP

     •  16 marca  w naszej szkole w ramach współpracy z Wydziałem Ekonomicznym Akademii im. Jakuba z Paradyża  odbyły się warsztaty z Panią doktor Anną Mierzejewska. Temat warsztatów brzmiał  "Jak uniknąć pułapki zadłużenia". Warsztaty są częścią realizowanych zadań przez drużynę biorąca udział w II etapie programu Złote Szkoły NBP.

      Opiekunowie przedsięwzięcia P. I. Izabela Anioł i P. Agnieszka Łania.

     • Miniprzedsiębiorstwo MAMI Creations

     • Szkolne miniprzedsiebiorstwo zajmuje  się wyrobem biżuterii i dodatków z glinki polimerowej i oferuje kolczyki, wisiorki i inne drobne akcesoria, prezentuje kolekcje sezonowe tj. okolicznościowe (świąteczne),  wiosenne, letnie, ale również wzory, którymi można cieszyć się przez cały rok.

      Skład Miniprzedsiębiorstwa:

      Dyrektor Naczelny - Alicja Piefka

      Dyrektor Finansowy - Marta Kotłowska

      Dyrektor ds. marketingu - Ivan Kurylenko

      Członkini - Martyna Milkowska

      Opiekun - Pani Elżbieta Tomczyk-Bazela

      Stała ekspozycja produktów znajduje się w bibliotece szkolnej.

      Zapraszamy na zakupy!

      Wszystkie zamówienia miniprzedsiębiorstwo pakuje z troską o środowisko tzn. produkty umocowane są na  kartonikach lub w papierowych  pudełkach - wszystko po to, by eliminować plastik i dbać o planetę.

       

       

     • XI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Podatkach 2022

     • 11 marca o godzinie 10.00 w naszej szkole odbył się XI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Podatkach. W konkursie udział wzięli uczniowie - Jacek Wijata, Sylwia Aleksnin, Martyna Taratuta, Malwina Sobczak, Alicja Piefka Uczestnicy zmagali się z pytaniami na temat podatków oraz Ordynacji Podatkowej i Ustawie o doradztwie podatkowym. Największą ilość punktów w konkursie otrzymała Malwina Sobczak z klasy 3A. Opiekunem  konkursu  była Pani Iza Anioł.

     • Uczniowie na zbiórce PCK dla uchodźców wojennych z Ukrainy

     • W dniach 3 i 4 marca, 36 wolontaruszy z klas 3B, 3B5, 3D, 3C, 2B5 wzięło udział w zbiórce ulicznej zorganizowanej przez oddział rejonowy  Polskiego Czerwonego Krzyża w Gorzowie Wlkp. Akcja spotkała się z zainteresowaniem i wparciem przechodniów. Wolontariusze bardzo dziękują za składki, a my dziękujemy Wolontariuszom  za pracę i zaangażowanie na rzecz pokrzywdzonych wojną w Ukrainie. To trudny dla wszystkich czas, a nasza pomoc wschodnim sąsiadom z pewnością doda Im otuchy.

      fot. https://www.facebook.com/pckgorzowwlkp/

     • Pomoc dla Ukrainy 💙💛

     • Zbieramy, segregujemy, pakujemy i opisujemy wszystko to, co w ramach zbiórki dla uchodźców z Ukrainy uczniowie i pracownicy naszej szkoły przynosili przez cały tydzień. Kochani, zbiórka wciąż trwa - tak długo, jak będzie potrzebna!!! Ale już dziś musimy Wam z całego serca podziękować za solidarność, organizację i ofiarność!

       

     • II etap Turnieju Talentów

     • W piątek, 4 marca  uczniowie naszej szkoły - Klaudia Błauciak, Natalia Chrostek, Filip Dąbrowski, Wiktoria Głowińska, Sandra Siłakowska wzięli udział w II etapie Turnieju Talentów Akademia Księgowego w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski w Poznaniu. Opiekunem uczniów jest Pani Elżbieta Tomczyk-Bazela. Czekamy z niecierpliwością na wyniki konkursu.

     • II edycja programu Złote Szkoły Narodowego Banku Polskiego

     • Rozpoczęła się II edycja programu 2021/2022 Złote Szkoły NBP pt. Bezpieczni w finansach osobistych. W środę  tj 2 marca, klasa 3A5 uczestniczyła w warsztatach poprowadzonych przez Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie korzystania z bankowości elektronicznej i mobilnej. Zajęcia urozmaicił Ekspert z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

      Opiekunami  przedsięwzięcia w naszej szkole są Panie Izabela Anioł i Agnieszka Łania.

     • Miniprzedsiębiorstwo 7SEVEN7

     • 7SEVEN7 to młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo działające w naszej szkole. Zarząd miniprzedsiębiorstwa:

      Mateusz Kaftan - dyrektor naczelny,

      Magda Rutkowska - dyrektor ds. finansowych,

      Kornelia Dworak - dyrektor ds. marketingu

       Katarzyna Cłapka, Agnieszka Gliwa, Jakub Kraska i Jakub Weselski - uczestnicy.

      Opiekunem młodzieży jest Pani Elżbieta Tomczyk-Bazela.

      Młodzi przedsiębiorcy zajmują się projektowaniem akcesoriów, obecnie czapek jesienno-zimowych z rzepem, do którego można przyczepiać naszywki, a następnie odczepiać je i zmieniać na inne. Dzięki temu zwykła czapka za każdym razem może wyglądać inaczej, ale zawsze modnie!