• Wyjście do teatru

     • 7 września na godzinę 12.00, klasy pierwsze wraz z wychowawcami oraz  klasa 3D udały się do Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. na spektakl pt. "Jeremi sie ogarnia. LOL" . Wielką przyjemność i radość sprawił Im Jakub Zienkiewicz, uczeń  klasy 3D, który zagrał w spektalu rolę tytułowego bohatera. Młodzież, po obejrzeniu spektaklu w wielkim skupieniu, określiła go jako "efektowny, uroczy i intrygujący".

      Gratulujemy Jakubowi  wyśmienitej kreacji aktorkiej!

      fot. żródło:// http://teatr-gorzow.pl/spektakle/jeremi-sie-ogarnia-lol

     • Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022

     • Nowy rok szkolny rozpoczęty! Zachowując warunki reżimu sanitarnego dotyczacego funkcjonowania szkoły w trackie epidemii COVID-19 mogliśmy spotkać się  po wakacjach i przywitać Pierwszoklasistów. Uczniów klas pierwszych w nowym roku szkolnym przywiłał Pan Dyrektor Jarosław Kapelarz, Przewodniczacy Rady Rodziców Pan Roman Zychla oraz Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Mateusz Hawryluk, którzy skierowali do nowych uczniów kilka ciepłych słów i życzyli powodzenia w naszej szkole. Uczeń  klasy 1A5 Patryk Dudzik odebrał od Dyrektora Szkoły nagrodę za wygraną w quizie "Poznaj naszą szkołę", jaki miał miejsce  podczas "Wirtualnych Dni Otwartych" Ekonomika.

      Powodzenia  w nowym roku szkolnym Drodzy Uczniowie!

     • Dziękujemy

     • 31 sierpnia przeżywaliśmy uroczyste odejście na emeryturę wyjatkowych Osób - Pani Wicedyrektor Jolanty Andersz oraz  Pani Jolanty Pernal i Pani Marii Nowickiej z Księgowości. Dyrektorzy Szkoły  - Pan Jarosław Kapelarz oraz Pan Edward Dołmat złożyli  najserdeczniejsze gratulacje, podziękowania za Ich wyjątkową pracę, a pozostali wspólpracownicy, którym zabłysła nutka zazdrości w oku, życzyli spokoju, odpoczynku, wiele radości oraz  porzucenia wszelkich trosk i zmartwień!
      Dziekujemy !

     • Złota Szkoła NBP

     • Zespół Szkół Ekonomicznych zdobył Certyfikat Narodowego Banku Polskiego Złota Szkoła NBP 2020/2021.  Gratulujemy Ambasadorom Wiedzy Ekonomicznej w naszej szkole -  P.P.  Agnieszce Łani i P.P. Izabeli Anioł oraz uczniom z klasy 3AT : Mateuszowi Kaftanowi, Zofii Dzięcioł, Katarzynie Cłapce, Magdzie Rutkowskiej, Mai Skurskiej i Jakubowi Krasce.

     • Uwaga

     • Wydział Edukacji Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego informuje, iż wypłata za stypendium motywacyjne za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe powinna nastąpić do końca roku szkolnego 2020/2021, czyli do 31 sierpnia 2021 r.

     • Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021

     • Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego mamy juz za sobą...Najlepsi uczniowie odebrali gratulacje i nagrody od Dyrekcji Szkoły. Wszystkim Uczniom gratulujemy promocji i osiągniętych wyników. Drodzy Uczniowie, życzymy Wam  bezpiecznych wakacji, pełnych radości, odpoczynku i ciekawych przygód. Wracajcie we wrześniu do szkoły wypoczęci i złaknieni wiedzy. Do zobaczenia!

       

    • Bezpieczna Młodość
     • Bezpieczna Młodość

     • W naszej szkole został zrealizowany przy współpracy KMP w Gorzowie Wlkp. Wojewódzki Program Edukacyjno-Informacyjny pt.  "Bezpieczna Młodość". Program ten opierał się na prowadzeniu przez funkcjonariuszy KMP w Gorzowie Wlkp. systematycznych działań oraz zajęć lekcyjnych  na rzecz poprawy bezpieczeństwa młodzieży poprzez informowanie i edukację na temat skutków zachowań ryzykownych takich jak: zażywanie narkotyków, spożywanie alkoholu, cyberprzemocy, cyberprzestępczości, odpowiedzialności prawnej nieletnich, przestępstw z nienawiści, zapobieganie handlowi ludźmi oraz na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym . Podczas zajęć uczniowie mieli również możliwość zapoznania się z  zawodem policjanta.

      Spotkania funkcjonariuszki KMP pani Magdaleny Ziętek z uczniami poszczególnych klas odbywały się online.

      Zajęcia były dla uczniów bardzo interesujące i dostarczyły wiedzy praktycznej.

       

      https://lubuska.policja.gov.pl/go/wolnytekst/31250,Wojewodzki-Program-Edukacyjno-Informacyjny-pn-quotBezpieczna-Mlodoscquot.html

     • Konkurs "Denk"

     • W bieżącym roku szkolnym Instytut Goethego w Krakowie zainicjował konkurs "Denk" - "Pomyśl" dla młodzieży szkolnej. Główną ideą konkursu było rozwijanie kompetencji językowych oraz motywowanie młodzieży do zmian, a językiem projektu był język niemiecki. Do udziału w projekcie przystąpił uczeń kl. ID5- Dustin Kalisch. Podjął on temat  "Jugendliche wollen verstehen", t.j. Młodzież chce zrozumieć. Dustin badał wpływ zużycia toreb na środowisko. Swoje wyniki zaprezentował klasie podczas zajęć języka niemieckiego.                        

        Magdalena Wójcik- opiekun projektu

     • Uczniowie Ekonomika piszą opowiadania

     • Uczennice naszej szkoły - Aneta Wieliczko (1D5), Justyna Wieliczko (3A), Izabela Zawadzka (3A) i Małgorzata Jakubowska (1B5) wzięły  udział w  konkursie literackim „Horror w bibliotece”, zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie z okazji Tygodnia Bibliotek 2021.Wśród przyznanych wyróżnień i nagród znalazły sie nasze dwie uczennice: Izabela Zawadzka i Małgosia Jakubowska. Gratulujemy!

      Chętnych do przeczytania opowiadań naszych  młodych pisarek zapraszamy do biblioteki szkolnej.

       

     • Otrzymaliśmy certyfikat

     • Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych pod opieką Pana Jerzego Dutkiewicza wzięli udział w Ogólnopolskim Programie Aktywizacja Społeczeństwa Obywatelskiego.W wyniku realizacji programu szkoła otrzymała certyfikat.

     • XVIII Ogólnopolski Konkurs na Esej

     • Mija sto lat od momentu urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, poety, którego dzieło i los na zawsze skupiać w sobie będą dzieje pokolenia wojennego.  Dla wielu stał się ikoną generacji Kolumbów, a jego twórczość kojarzona jest zazwyczaj z doświadczeniem wojny. Jest Baczyński autorem rozpoznawalnym i lubianym, nieledwie kanonicznym, a przy tym mocno przypisanym do konkretnego czasu i miejsca.

                     Nie jest jednak tak, że o twórczości Baczyńskiego wiemy już wszystko lub prawie wszystko, i że jej potencjał interpretacyjny został wyczerpany. Wręcz przeciwnie, można powiedzieć, że nabiera ona nowego życia z każdą lekturą (oczywiście, lekturą uważną i zaciekawioną), w spotkaniu z odbiorcą, zwłaszcza takim, który nie poddaje się łatwo schematom krytycznoliterackim, czyta wiersze na własną rękę, z radością odnajduje w nich nieoczekiwane sensy i skojarzenia, i to niekoniecznie zgodne z przyjętymi odczytaniami. Pamiętajmy, że żadna twórczość nie jest zamknięta, skatalogowana, raz na zawsze określona. Poezja rozbrzmiewa na nowo za każdym razem, gdy słowa i frazy wierszy spotykają się z niepowtarzalną wyobraźnią i doświadczeniem kolejnego czytelnika. Jest to prawdą również w odniesieniu do twórczości poetyckiej Baczyńskiego.

                     Spróbujmy więc zastanowić się nad aktualnością poezji Baczyńskiego. Co takiego może nam ona powiedzieć w 2021 roku? Czy dzisiejszy czytelnik jest w stanie odnaleźć w niej coś istotnego i frapującego? Czy te wiersze mówią nam cokolwiek o nas samych? Nie są to łatwe pytania. Ale bynajmniej nie chodzi nam o jednoznaczne odpowiedzi. Ciekawi nas przede wszystkim współczesny, a przy tym możliwie osobisty odbiór twórczości poetyckiej Baczyńskiego. Jak wiele zostało z tej poezji dla czytelnika, dla którego wiek dwudziesty to historia? Co przetrwało próbę czasu? O czym warto pisać? Na co zwrócić uwagę? Baczyński – czy to rzeczywiście współczesny, bliski nam poeta?

      żródło://https://mbp.opole.pl/niezdefiniowana/wydarzenia/konkurs/xviii-ogolnopolski-konkurs-na-esej/

      Regulamin-konkursu-ESEJ-2021_(1).pdf

      Zgoda-na-przetwarzanie-danych-osobowych.pdf

      Serdecznie zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie!

      Biblioteka szkolna służy  pomocą i wsparciem.

     • Mistrzostwa Polski Kadetek w sumo

     • W niedzielę 30 maja 2021 r. w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetek w sumo. Rewelacyjnie zaprezentowała się Julia Piniewska, uczennica klasy 2B5 i zajęła 2 miejce! Dodatkowo Julia zajęła 3 miejsce w kategorii OPEN. Gratulujemy!

      żródło://https://www.facebook.com/judogorzow/ K.S. AZS AWF Judo Gorzów Wielkopolski

     • Światowy Dzień Bez Tytoniu

     • Co roku, 31 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Tytoniu. Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Światowy Dzień bez Tytoniu został ustanowiony przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów - głównie nowotworami płuc, przełyku, krtani, gardła czy trzustki. Na całym świecie po papierosy sięga regularnie ponad miliard osób. Jeśli nie zostaną podjęte pilne działania zapobiegawcze, do roku 2030 tytoń może doprowadzić do zgonu ponad 8 milionów ludzi! Palenie i używanie tytoniu a COVID-19 Naukowcy są zgodni – zarówno osoby palące papierosy, jak i wapujące (używające papierosów elektronicznych i ich nowatorskich wyrobów), znacznie ciężej przechodzą infekcje koronawirusem. Niektóre badania wskazują na wyższe ryzyko infekcji SARS-CoV-2 u osób palących, ale wszystkie dowodzą ciężkiego przebiegu COVID-19 i większej częstości zgonów z tego powodu u osób palących.

      źródło://https://www.gov.pl/web/psse-wysokie-mazowieckie/informacja-medialna---swiatowy-dzien-bez-tytoniu-2021