• V Olimpiada Statystyczna

     • 5 listopada  odbyły się eliminacje szkolne V Olimpiady Statystycznej. W Olimpiadzie udział wzięło udział 7 uczniów. Do  etapu okręgowego zakwalifikowali się Dawid Cieślik (4A) oraz Jakub Ratajczak (3C).

      Gratulujemy

     • Wyzwanie

     •  Nadszedł czas na WYZWANIE ! Klasy 2A, 3A, 3B, 4A, 2A5 to dla Was ten challenge!Mamy motywację do ruszania się! Będąc aktywnym fizycznie (spacer to też aktywność ) możemy w pozytywny sposób rywalizować pomiędzy klasami! I nic to nas nie kosztuje. Poza tym endorfiny dostajemy w gratisie.Wyzwanie trwa 1 miesiąc rozpoczynając od dnia 2 listopada!Zabawa polega na tym, że każdy uczeń wysyła screen z datą marszu  (np.  z aplikacji endomondo) do swojego nauczyciela wychowania fizycznego na szkolnego maila. Nauczyciel zapisuje ilość przebytych kilometrów, a na koniec tygodnia zlicza łączną ilość km w klasie. Im więcej osób z klasy weźmie udział -  tym dalej zajdzie.Oczywiście wyzwanie to też nagrody ! Dla klasy, która zwycięży czekają słodkie upominki. Powodzenia! Dużo zdrowia!

      tekst Aleksandra Andersz-Wlaźak

     • Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego


     • W dniu 19 października odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Multitest 2020. Konkurs odbył się online, a naszą szkołę reprezentowało ośmioro uczniów. Najlepsze okazały się:

      1. Zuzanna Kosiela (2C),

      2. Patrycja Wołodźko (2A,

      3. Zuzanna Nowak (2A).

      Gratulujemy wyników

       

     • XXII Olimpiada Wiedzy o Żywności

     • W dniu 23 października na 2 i 3 lekcji w gabinecie 21 odbyły  się szkolne eliminacje XXII Olimpiady Wiedzy o Żywności. Udział w niej wzięli  uczniowie z klasy 3C -  Jakub Ratajczak, Jakub Fidler, Szymon Bednarczyk  oraz Michał Skupny z 4C.

      Gratulujemy Jakubowi Ratajczakowi, który dostał się do następnego etapu.

     • Przerwa na czytanie

     • Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych  w dniu 21 października b.r. wzięli udział  w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. Przerwa na czytanie. Wydarzenie odbyło  się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Celem akcji była promocja czytelnictwa, integracja środowiska lokalnego, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w dowolnej sytuacji i dowolnym miejscu. W tym dniu biblioteka szkolna wypożyczyła wiele książek i nadal ma wiele ciekawych propozycji do wypożyczenia, więc serdecznie zaprasza.

     • 15 października Światowym Dniem Mycia Rąk

     • By zwrócić uwagę na problem brudnych rąk, UNICEF zainicjował w 2008 roku obchody Światowego Dnia Mycia Rok (ang. Global Handwashing Day – GHD), jako akcję edukacyjną na ten temat.

      Dla wielu z nas jest to bardzo prozaiczna czynność. Na naszej skórze żyją różne drobnoustroje , które zostawiamy na wszystkich przedmiotach przez nas dotykanych. Zostawiają je także inne osoby. W ten sposób wciąż je przenosimy. Dotykając jedzenia, które jemy, dostają się one do organizmu. Mycie rąk mydłem pozwala nam pozbyć się większości z bakterii i drobnoustrojów. Ręce myjemy po wyjściu z toalety, przed jedzeniem, po jeździe autobusem, czy po spacerze. Jednak nie dla wszystkich jest to takie oczywiste, a co gorsza też możliwe.

      UNICEF podaje, że każdego dnia ok. 1,4 tys. dzieci poniżej piątego roku życia umiera na skutek chorób spowodowanych brakiem dostępu do czystej wody, urządzeń sanitarnych i nieprzestrzeganiem podstawowych zasad higieny. Przede wszystkim niemycie rąk prowadzi do biegunki i infekcji dróg oddechowych, które również mogą prowadzić do zahamowania wzrostu, niskiej wagi i opóźnienia w rozwoju dziecka.

      Najprostszą i najtańszą metodą ograniczenia liczby zachorowań jest mycie rąk za pomocą mydła. 


      „Każdy z nas, każda matka, każde dziecko, każdy nauczyciel i każdy członek danej społeczności myjąc ręce wodą z mydłem może pomóc w budowie zdrowego społeczeństwa. Jeśli wiedziałbyś, jak uczynić świat lepszym, to z pewnością byś to zrobił. Okazuje się, że każdy z nas ma taką możliwość – po prostu trzeba myć ręce wodą, dodać mydło, spienić i spłukać czystą wodą” – mówi Sanjay Wijesekera z UNICEF.


      Żródło: https://www.ekokalendarz.pl/dzien-mycia-rak/     • Lubuski Festiwal Piosenki Pro Arte

     • Uczennica klasy 3D Iga Siewruk zdobyła tytuł finalisty Lubuskiego Festiwalu Piosenki Pro Arte. Zaprezentowała się w utworze Sławy Przybylskiej "To wszystko z nudów". Idze i Pani Aleksandrze Nikolak serdecznie gratulujemy.

     • Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

     • Gratulujemy Patrykowi Ciechomskiemu z klasy 4C, który zdobył 57% głosów, jak i pozostałym kandydatom: Wiktorii Sawali z klasy 2A5 (23% głosów) i Mateuszowi Hawrylukowi  z klasy 1C5 (19% głosów), którzy będą pełnić odpowiednio funkcje:

      - Przewodnicącego SU - Patryk

      - Zastępcy Przewodniczącego SU  - Wiktoria

      - Rzecznika Praw Ucznia -  Mateusz

       

     • W Teatrze

     • 18 września w Teatrze in. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. uczniowie Ekonomika zobaczyli spektakl pt. "Tango Piazzolla - marzenie."Spektakl zaprezentowany  w ramach miejskiej kampanii "Obudź się" okazał sie pełen tańca i muzyki. Zobaczyli go uczniowie klas drugich. Zdaniem wielu uczniów, nie tylko poloneza teraz pragną nauczyć się  na Studnówkę, ale tango chętnie  też by poćwiczyli. To była uczta dla oka i ucha.

      Spektakl odbywał sie w warunkach reżimu sanitarnego tzn. na widowni zajmowane było co drugie miejsce i należało mieć założoną maseczkę. Przed wejściem na widownię, każdy miał mierzoną temperaturę i dezynfekował ręce.

     • Pola Nadziei

     • I w  tym roku szkolnym, przykładem lat poprzednich, nasi uczniowie włączyli się do akcji Pola Nadziei.

      Uczennice klasy 2B5 Amelia Mitruk i Wanessa Sobieraj pod opieką Pani Joanny Żyrów przygotowały stoisko, na którym sprzedawały cebulki żonkili na rzecz pomocy dla Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp.

      Dziękujemy Drodzy Uczniowie i Nauczyciele za wsparcie, dzięki Wam szkolni wolontariusze będą mogli zawieźć pieniądze do hospicjum.

     • Stypendia szkolne w roku szkolnym 2020/2021

     • Można już wypełniać wnioski o Stypendia szkolne, które przyznawane jest dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Informujemy, że wnioski o stypendia szkolne dostępne są w wersji papierowej od 01.09.20r. w sekretariacie szkoły oraz w gabinecie nr 51 (gab. pedagoga).

       

      Wypełnione wnioski należy składać w gabinecie pedagoga (gab. nr 51) do 15 września 2020r.

       

      KATALOG_STYPENDIA_SZKOLNE_2020_2021.pdf

      wniosek_o_stypendium.doc

     • Stypendium szkolne

     • Można gromadzić rachunki i faktury do rozliczenia stypendium już od lipca 2020 r. Wyjątkiem jest przypadek przyznania stypendium na okres krótszy niż rok szkolny, uwzględnia się wtedy rachunki i faktury za okres przyznania świadczenia.

     • Zostań terytorialsem - Rekrutacja 2020 (2 nabory w wakacje)

     • Masz 18 lat? Chcesz się sprawdzić i poprawić swoje warunki fizyczne? Chcesz przeżyć przygodę? Chcesz zdobyć nowe umiejętności specjalistyczne? Czy jesteś skłonny do pomocy lokalnym społecznościom? Czy wygospodarujesz 16 dni wolnego w wakacje (wojsko zapłaci Tobie za ten i późniejszy okres)?
      Potrzebujemy właśnie Ciebie...
      W WOCie możesz pogodzić życie rodzinne, naukowe, zawodowe i służbę Ojczyźnie.
      Szczegóły: https://terytorialsi.wp.mil.pl/