• Udział szkoły w programie „Dumni z Polski”

     • W dniach 11 i 12 maja 2021 uczniowie klas 1B5, 1C5, 2C5 i 2D5 uczestniczyli w wirtualnych zajęciach warsztatowych w ramach programu „Dumni z Polski”.

      „Dumni z Polski” to program edukacyjny, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości obywatelskiej wśród młodzieży.  Podstawową ideą programu jest promowanie nowoczesnego patriotyzmu i postaw proobywatelskich.

      Podczas dwugodzinnych zajęć uczniowie zapoznani zostali z następującymi zagadnieniami:

      Jakie prawa i obowiązki ma obywatel?

      Dlaczego warto angażować się w działalność pro bono?

      Jak planować swoją przyszłość?

      Czym jest dobro wspólne i jak pracować na jego rzecz?

      Gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa?

      Zajęcia stały się dla uczniów znakomitą okazją do refleksji i przedstawienia swoich poglądów na temat takich wartości , jak: patriotyzm, równość, tolerancja i troska o dobro wspólne.

      tekst Jerzy Dutkiewicz

     • Akcja "Z sercem dla hospicjum"

     • Uwaga!

      Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp. potrzebuje naszego wsparcia!

      Organizujemy zbiórkę rękawiczek nitrylowych, maseczek chirurgicznych, opatrunków, worków na śmieci, baterii, płynów do mycia podłogi, żeli do wc, kapsułek do zmywarki, materiałów plastycznych dla dzieci.

      Zbiórka trwa do 15 czerwca!!

      Dary przynosimy do biblioteki szkolnej!

      Miło będzie Was zobaczyć w szkole:-)

       

      "Różnorodność form opieki nad chorym i Jego rodziną to MISJA"

     • Matura 2021

     • Tegoroczne matury rozpoczęte! Za maturzystami jest już egzamin maturalny z języka polskiego oraz matematyki. Teraz  "już z górki". Powodzenia Drodzy Maturzyści na pozostałych egzaminach!

     • Uroczystość Pożegnania Absolwentów

     • 30 kwietnia w auli szkolnej odbyła się Uroczystość Pożegnania Absolwentów – rocznika 2021. Uroczystość odbyła się w kameralnym gronie . Absolwentów żegnali wychowawcy i dyrekcja szkoły. Takie czasy…

       Rodziców uczniów, grono pedagogiczne oraz młodszych kolegów zapraszamy do obejrzenia fotorelacji  z  uroczystości .

       "...Daliście radę.My jesteśmy z Was, naszych uczniów, dumni.I Wy sami też odczuwajcie dumę. Wasza wiara w sukces i wytężona praca stały za tym, że dzisiaj zostaliście absolwentami naszego Technikum. Przed Wami kolejne wyzwania. Już niedługo matura, czas trudny, pełen emocji, ale ważny. Życzę Wam, byście wykorzystali go jak najlepiej. Budujcie Waszą przyszłość na mądrości, którą tyle lat zdobywaliście. Dalej czekają Was kolejne wybory – studia, praca zawodowa, rodzina- stworzenie własnego miejsca na ziemi. Życzę Wam tylko dobrych decyzji życiowych, ale nie bójcie się też marzyć, bo marzenia często dodają sił i motywacji do działania.Życzę Wam, byście po prostu znaleźli własną drogę do szczęścia, zdobyli to, co sobie sami postawicie za cel, osiągnęli sukces i by nigdy nie zabrakło przy Was osób bliskich, z którymi swoją radość i szczęście będziecie mogli dzielić. A jeśli kiedyś zechcecie odwiedzić mury swojej szkoły, swoich nauczycieli i wychowawców, to pamiętajcie, że dla Was ta szkoła jest Waszą szkołą i drzwi do niej są zawsze dla Was otwarte..." (Fragment  Listu Dyrektora Szkoły).

       

     • Konkurs The Point Online 2020/2021

     • Mimo nauki zdalnej nasi uczniowie mają wiele możliwości, by pokazywać swoje umiejętności. Tym razem umożliwił Im to udział w konkursie organizowanym przez Centrum Kształcenia Językowego The Point. 

      Kasia Kwietniewska, uczennica klasy 1B5 została laureatką II edycji tego konkursu. Serdecznie gratulujemy Kasi i Pani Annie Rzemienieckiej - Gawęda.

     • Program Insta.Ling

     • Od tego roku klasy pierwsze i drugie  uczestniczą w XVI Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół objętej patronatem MEN ”Insta.Ling - ucz się języków obcych skuteczniej”,  której głównym celem jest podniesienie efektywności nauki języka angielskiego poprzez wykorzystanie platformy Insta.Ling do szybkiej nauki słówek.

      Uczniowie mają możliwość rozwijania swoich kompetencji językowych oraz zdobywania wiedzy i umiejętności poprzez logowanie się online na platformie i powtarzania oraz naukę słownictwa w języku angielskim.

      Podstawowym założeniem aplikacji Insta.Ling - dostępnej bezpłatnie online - jest skłonienie uczniów do krótkiej, ale systematycznej codziennej pracy.Uczniowie utrwalają słówka z języka angielskiego pracując online ze słownictwem wprowadzanym przez nauczyciela do programu, dzięki czemu w łatwy i przyjazny sposób, w formie quizu, mogą przyswajać materiał leksykalny.  Program zbiera szczegółowe informacje na temat prawidłowych odpowiedzi i błędów związanych z każdym słówkiem jednocześnie dostosowując poziom trudności do każdego ucznia indywidualnie.

      tekst Anna Rzemieniecka-Gawęda

     • Próby egzaminów

     • W dniach 22 i 23 kwietnia odbyły się próby egzaminów potwierdzajacych kwalifikacje w zawodzie i egzaminów zawodowych. Uczniowie próbne egzaminy zdawali w zawodach: technik ekonomista, technik rachunkowości, technik handlowiec, technik reklamy i technik organizacji reklamy.  Egzaminy odbyły się w warukkach reżimu sanitarnego.Teraz przed uczniowiami nie lada wyzwanie - egzaminy w sesji letniej - czyli w czerwcu. Juz dzisiaj trzymamy mocno kciuki!

     • Wyniki konkursu fotograficznego

     • Drodzy Uczniowie,

      z przyjemnością przedstawiamy wyniki konkursu fotograficznego "Rusz się und mach Fotos", w ramach którego wpłynęła bardzo duża liczba zdjęć, ukazująca piękno budzącej się do życia wiosny. Jury konkursu w składzie: Anna Małyszek,  Joanna Żyrów, Magdalena Wójcik oraz Marek Mirzyński oceniło oryginalność i pomysłowość zdjęć. Nad stroną techniczną czuwał Marek Mirzyński- miłośnik fotografii przyrodniczej, założyciel fotobloga realdream.flog.pl.

      Zwycięzcami zostali:

      1 miejsce -  Sandra Krzyżanowska, kl.2D5, fot. "Wo die Blume blüht-es muss Frühling sein",

      2 miejsce - Dawid Piciński, kl. 2A5, fot. "Frühling aufwachen",

      3 miejsce - Dawid Andruszków, kl. 2D, fot. "Bemerk, was du nicht sehen kannst".

      Jury przyznało 2 wyróżnienia dla Oliwii Sokół- uczennicy kl. 1B5 za fotografię "Frühlingskrokus" oraz Hanny Pulkowskiej- uczennicy kl. 2D za zdjęcie "Der Frühling ist so fröhlich genommen".

      Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy pięknych kadrów. Po odbiór nagród  zwycięzców i wyróżnionych zapraszamy  do gabinetu Pana Dyrektora :-)

       

      Magdalena Wójcik, nauczyciel języka niemieckiego

       

      Poniżej prezezentujemy kolejno, od I miejsca  nagrodzone prace.

     • Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

     • 22 kwietnia uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu Kangur Matematyczny. Konkurs przeprowadziła Pani Renata Fil. Do konkursu przystapili:

      Emilia Balcerzak (2D), Patryk Kosmalski (2A5) i Grzegorz Zychla (2D5). Trzymamy kciuki!

     • 78 rocznica Powstania w Getcie Warszawskim

     • Siedemdziesiąt osiem lat temu w warszawskim getcie rozpoczęło się powstanie, będące zbrojnym sprzeciwem Żydów wobec likwidacji getta i masowym wywózkom. W walce, po stronie żydowskiej, wzięło udział ok. 1 tys. bojowców Żydowskiego  Związku Wojskowego i Żydowskiej Organizacji Bojowej oraz częściowo ludność getta. Pod naporem ok. 3 tys. żołnierzy niemieckich wspartych przez artylerię i siły pancerne powstanie skapitulowało po 27 dniach (19 maja). Zginęło ok. 7 tys. Żydów, a ok. 50 tys. zostało wywiezionych do obozu zagłady w Treblince, dzielnica żydowska w Warszawie została zaś przez Niemców zrównana z ziemią.

      19 kwietnia wspólnie uczcijmy 78. rocznicę wybuchu powstania. Zachęcamy nie tylko do przypięcia żonkila, ale także do udziału w wirtualnych obchodach upamiętniających wydarzenia z 1943 r.O godz. 12.00 w Warszawie na znak pamięci o zostaną włączone syreny alarmowe.

      Zachecamy wszyskich do wirtualnych odwiedzin muzeum POLIN -  https://www.polin.pl/pl

      żródło://https://www.ore.edu.pl/2021/04/78-rocznica-wybuchu-powstania-w-getcie-warszawskim/

     • 14 kwietnia obchodzimy w naszej szkole Dzień przedsiębiorczości.

     • Dzień przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.


      W ramach tego dnia uczniowie mają możliwość spotkania wirtualnych wizyt u przedsiębiorców. W tym roku odwiedzamy Biuro rachunkowe Fiskus oraz firmę kurierską FedEx.


      Dzięki spotkaniom uczniowie mają okazję:

      • odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy weryfikującej plany edukacyjne,
      • zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
      • pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
      • doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
      • zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

      Również nasza absolwentka Anna Konieczna ma dla nas kilka rad na temat szeroko pojętej przedsiębiorczości. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

     • Ogólnopolska Olimpiada "Warto wiedzieć więcej o Ubezpieczeniach Społecznych"

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II etapie Olimpiady, która realizowana jest pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Celem Olimpiady jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów, która jest niezbędna każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.  Organizatorem Olimpiady jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a ambasadorem programu "Lekcji z ZUS" w naszej szkole jest Pan Tomasz Borecki. 

      Dziękujemy i gratulujemy realizacji przedsięwzięcia Panu Tomaszowi Boreckiemu oraz uczennicom - Sylwii Aleksin (3B), Patrycji Hoffman (2B), Emilii Durka (2A)

     • Wyniki Quizu " Poznaj bliżej naszą szkołę"

     • Miło nam poinformować, że zwycięzcą quizu, przeprowadzonego w dniu 10 kwietnia w ramach "Otwartych drzwi" został Patryk ze Szkoły Postawowej im. Polskich Olimpijczyków w Baczynie.

      Gratulujemy!

      Dziękujemy wszystkim Ósmoklasistom za udział w quizie.

      Wręczenie nagrody odbędzie się podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022.

     • Spotkania online z ósmoklasistami

     • W dniu 9 kwietnia rozpoczęliśmy spotkania w aplikacji Teams z ósmoklasistami. W dobie pandemii nie możemy zaprosić w mury naszej szkoły, więc spotykamy się online. Na wszystkie pytania dotyczące technikum  odpowiadały  Martyna Taratuta i Oliwia Jankowska z klasy 2A.

     • W świecie języka niemieckiego

     • Miło nam poinformować, że uczennica klasy 3AT Karolina Kowal zajęła I miejsce w drugim etapie konkursu Leselust - odkryć radość czytania. Konkurs zorganizował Goethe - Institut Kraków, który jest instytutem kultury Republiki Federalnej Niemiec. Instytut ten działa  na całym świecie i promuje znajomość języka niemieckiego oraz wspiera międzynarodową współpracę kulturalną.

      Gratulujemy  Karolinie i Jej opiekunowi Pani Renacie Wójciak-Bloss.

     • Konkurs fotograficzny dla uczniów

     • Uwaga, wiosenny konkurs na horyzoncie!

      Jak go wygrać? Przygotuj się i weź udział w wyjątkowej rozgrywce. Podziel się pierwszymi, wiosennymi kadrami.Porusz swoją wyobraźnię i nadaj tytuł zdjęciu w języku niemieckim. Najlepsze kadry zostaną nagrodzone- to Ty decydujesz jaką nagrodę wybierzesz!

      Regulamin konkursu poniżej. Życzę ekscytujących spotkań z naturą:)

      RegulaminKonkursuFotograficznegoZSEkonomicznychWiosna2021.pdf​​​​​​​

      Magdalena Wójcik- organizator konkursu


     • Dzień Kobiet w klasie 1C5

     • Kolorowe, drukowane, ręcznie zdobione i wypisane. Dostarczone przez listonosza tradycyjne kartki. Tak uczniowie klasy IC5 przywrócili nieco zapomniany zwyczaj wysyłania kartek okolicznościowych. Potrzebowali tylko kartek i znaczków, aby obdarować swoje miłe koleżanki z okazji ich święta- Dnia Kobiet. Pomimo niesprzyjających warunków związanych z COVID, podczas zajęć online, uczniowie klasy IC5 przygotowali również ciekawą prezentację, którą przedstawili na zajęciach wychowawczych.

      tekst Magdalena Wójcik- wychowawczyni klasy IC5

      Na zdjęciu zespół ds. organizacji Dnia Kobiet

     • Próbna matura

     • Kolejne próbne egzaminy maturalne za nami. W dniach 3,4 i 5 marca uczniowie pisali próbny egzamin maturalny na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. W kolejnym tygodniu zmagać się będą z językiem niemieckim, geografią, historią  oraz będą pisać rozszerzenia wybranych przedmiotów. Życzymy wszystkim zdrowia i oczywiście wymarzonych wyników!