• Internat

     • DROGI  UCZNIU!


      JEŚLI MIESZKASZ DALEKO,
      MASZ TRUDNY DOJAZD DO DOMU
      - ZAMIESZKAJ U NAS!


      JEŚLI CHCESZ MIEĆ DUŻO PRZYJACIÓŁ,
      MIESZKAĆ W CENTRUM GORZOWA WLKP.
      - ZADZWOŃ DO NAS!


      JEŚLI CHCESZ, ABY TWOJE ŻYCIE BYŁO CIEKAWE,
      PEŁNE WRAŻEŃ I UPŁYWAŁO CI SZYBKO
      - SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

       

      W internacie dostępne między innymi:

      • Stołówka (śniadania, obiady, kolacje),
      • Wi-Fi,
      • Światłowodowy dostęp do internetu w świetlicy - 1 Gbit/s pobieranie; 300 Mbit/s wysyłanie,

       

      Adres:
      ul. Dąbrowskiego 27
      66-400 Gorzów Wielkopolski
      tel. +48 95 7223 595

       

      Podanie do internatu (pobierz DOC)

    • HISTORIA

    •          Internat Zespołu Szkół Ekonomicznych zaczął funkcjonować dzięki decyzji władz miejskich Gorzowa z lutego 1947 roku, kiedy to szkoła otrzymała cztery budynki przy ul. 30 Stycznia 28, Dąbrowskiego 28 na zorganizowanie internatu dla uczniów zamiejscowych. W roku 1951 internat powiększył się o budynek przy ul. Dąbrowskiego 27, w którym znajduje się do dnia dzisiejszego. Są to budynki wybudowane w latach 1892-95, obecnie uznawane za zabytki.

      Powojenna sytuacja pozwoliła na otwarcie internatu, jednak pojawiły się problemy z wyposażeniem. Pomocy tutaj udzieliło wojsko, jak i sami mieszkańcy, którzy przywozili ze sobą niezbędne wyposażenie. By utrzymać internat jak najmniejszym kosztem w budynkach gospodarczych trzymano trzodę chlewną. Młodzież wraz z woźnym karmiła zwierzęta, by następnie  zawozić je do ubojni i na targ. Wychowankowie prócz opieki nad zwierzętami sami dbali o internat:  rozpalali w piecach, dbali o czystość w toaletach i łaźni, posiadali swoją pralnię, organizowali miejsce do nauki szycia czy wspólną świetlicę.

     W pierwszych latach istnienia internat nie miał etatowych wychowawców. Pierwszymi opiekunami młodzieży internackiej byli nauczyciele szkoły: Jan Bogucki, Bolesław Witkowski i Jan Gołąb. W 1952 roku powołany został pierwszy etatowy kierownik internatu – został nim Władysław Sieja.

    • KADRA PEDAGOGICZNA

    • Wszelkiej informacji udziela kierownik internatu od poniedziałku do piątku w godz.8.00 – 14.00: 

     mgr Ewelina Kujawa

     Kontakt telefoniczny: 95 722 35 95

     Wychowawcy:

     mgr Maria Szerechowicz

     mgr Sylwia Dubiel

     mgr Agnieszka Bada

      

     Internat Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorzowie Wielkopolskim jest placówką, w której na czas nauki szkolnej mieszkają dziewczęta i chłopcy uczęszczający do szkół ponadpodstawowych, a miejsce ich zameldowania jest poza terenem miasta. Atrakcyjne usytuowanie internatu ułatwia młodzieży szybkie dotarcie na zajęcia szkolne i jednocześnie umożliwia im aktywny udział w życiu kulturalnym miasta. Młodzież ma zapewnione właściwe warunki do zamieszkania, nauki własnej i rozwijania swoich zainteresowań.

     Internat jako placówka szkolna wspomaga i uzupełnia pracę dydaktyczną szkół, do których uczęszczają wychowankowie oraz przejmuje od rodziny funkcję wychowawczo-opiekuńczą na okres pobytu młodzieży w placówce.    • WARUNKI MIESZKALNE I SAMORZĄD

    • Mieszkańcy internatu mają do dyspozycji pokoje 2 – 4 osobowe wyposażone w sprzęt podstawowy: tapczany, szafy,szafki nocne, stoły, krzesła, kołdry, poduszki, pościel. Mieszkańcy mogą korzystać z pomieszczeń wspólnego użytku tj.:

          świetlicy z telewizorem i  laptopem z dostępem do internetu,

          sale do cichej nauki.

     Wychodząc z pokoju wychowanek ma obowiązek zamknąć pokój, jeśli współlokatorzy są nieobecni. Przed wyjściem do szkoły i wyjazdem do domu należy pozostawiać czysty pokój : wyrzucić śmieci, wyłączyć z gniazdek wszystkie urządzenia elektryczne i zamknąć okna, a klucz pozostawić w pokoju wychowawców .

     W ostatnim dniu pobytu w internacie (przed wakacjami, ukończeniem szkoły) należy rozliczyć się z powierzonego mienia(pościel, koce) oraz klucza do pokoju.

      Internat nie ponosi odpowiedzialności materialnej za mienie prywatne, znajdujące się w pokojach mieszkalnych.

           W placówce działa Młodzieżowa Rada Internatu, która reprezentuje społeczność wychowanków oraz stara się partnersko współpracować 

           z wychowawcami w celu realizacji postawionych zamierzeń. Pełni także funkcję koordynatora imprez odbywających się na jej terenie wraz 

           z sekcjami:

              kulturalną – odpowiadającą za organizację czasu wolnego mieszkańców i prowadzenie kroniki internackiej,

              porządkową – odpowiadającą za utrzymywanie czystości i estetyki naszego otoczenia.

     Kultywujemy tradycje internackie, wśród których można wymienić: otrzęsiny, spotkania wigilijne oraz pożegnanie maturzystów. Staramy się by każdy włączał się w przygotowanie tych uroczystości, dzięki temu lepiej się poznajemy.


    • OPŁATY I STOŁÓWKA

    • Opłaty za zakwaterowanie i wyżywienie należy wnosić do końca bieżącego miesiącana konto:

     57 1020 1954 0000 7802 0151 1310

     Na dowodzie wpłaty należy wpisać nazwisko i imię dziecka oraz informację, że wpłata dotyczy wyżywienia i zakwaterowania za miesiąc...

     Przy miesiącach kończących rok kalendarzowy i szkolny (grudzień, czerwiec) opłaty wnosimy do połowy miesiąca.

     Opłata stała w roku szkolnym 2022/2023 za internat wynosi 200zł + stawka żywieniowa dzienna 17zł od osoby za 1 miesiąc.

     Wszelkich informacji o płatnościach udziela księgowość szkoły.

     Mieszkańcy internatu korzystają obowiązkowo z całodobowego wyżywienia w stołówce  od poniedziałku do piątku, bez weekendów, według przepisów i zasad racjonalnego żywienia zbiorowego. 

     Wejście do stołówki znajduje się od strony ul. Dąbrowskiego/ 30 Stycznia (róg ulic).

     Posiłki wydawane są w godzinach:

                          7.00 - 8.00 śniadanie

                          13.00 - 15.30 obiad (lub dłużej w zależności od planu lekcji, po wcześniejszym zgłoszeniu)

     obiad w piątek do godz.15.00

                          18.30 - 19.30 kolacja.

      

    • ZAKWATEROWANIE

    • Do placówki należy przywieźć tylko niezbędne rzeczy osobiste, książki, własną pościel  oraz sztućce, talerzyk i kubek, które mogą się przydać w pokoju do własnego użytku. Proszę także pamiętać o obuwiu zmiennym, o klapkach pod prysznic i szlafroku.

     Bardzo prosimy Rodziców, aby wspólnie z dzieckiem uzgodnić, które rzeczy, środki higieniczne będą naprawdę potrzebne w internacie. Młodzież często przywozi dużo zbędnych rzeczy, a w pokojach miejsce jest ograniczone.

      Uczniowie mogą mieć własne laptopy, ale internat nie ponosi za nie odpowiedzialności np. w przypadku zaginięcia sprzętu.