• Internat

    • DROGI  UCZNIU!


     JEŚLI MIESZKASZ DALEKO,
     MASZ TRUDNY DOJAZD DO DOMU
     - ZAMIESZKAJ U NAS!


     JEŚLI CHCESZ MIEĆ DUŻO PRZYJACIÓŁ,
     MIESZKAĆ W CENTRUM GORZOWA WLKP.
     - ZADZWOŃ DO NAS!


     JEŚLI CHCESZ, ABY TWOJE ŻYCIE BYŁO CIEKAWE,
     PEŁNE WRAŻEŃ I UPŁYWAŁO CI SZYBKO
     - SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

      

     W internacie dostępne między innymi:

     • Stołówka (śniadania, obiady, kolacje),
     • Wi-Fi,
     • Światłowodowy dostęp do internetu w świetlicy - 1 Gbit/s pobieranie; 300 Mbit/s wysyłanie,

      

     Adres:
     ul. Dąbrowskiego 27
     66-400 Gorzów Wielkopolski
     tel. +48 95 7223 595

      

     Podanie do internatu (pobierz DOC)

   • HISTORIA

   •          Internat Zespołu Szkół Ekonomicznych zaczął funkcjonować dzięki decyzji władz miejskich Gorzowa z lutego 1947 roku, kiedy to szkoła otrzymała cztery budynki przy ul. 30 Stycznia 28, Dąbrowskiego 28 na zorganizowanie internatu dla uczniów zamiejscowych. W roku 1951 internat powiększył się o budynek przy ul. Dąbrowskiego 27, w którym znajduje się do dnia dzisiejszego. Są to budynki wybudowane w latach 1892-95, obecnie uznawane za zabytki.

     Powojenna sytuacja pozwoliła na otwarcie internatu, jednak pojawiły się problemy z wyposażeniem. Pomocy tutaj udzieliło wojsko, jak i sami mieszkańcy, którzy przywozili ze sobą niezbędne wyposażenie. By utrzymać internat jak najmniejszym kosztem w budynkach gospodarczych trzymano trzodę chlewną. Młodzież wraz z woźnym karmiła zwierzęta, by następnie  zawozić je do ubojni i na targ. Wychowankowie prócz opieki nad zwierzętami sami dbali o internat:  rozpalali w piecach, dbali o czystość w toaletach i łaźni, posiadali swoją pralnię, organizowali miejsce do nauki szycia czy wspólną świetlicę.

    W pierwszych latach istnienia internat nie miał etatowych wychowawców. Pierwszymi opiekunami młodzieży internackiej byli nauczyciele szkoły: Jan Bogucki, Bolesław Witkowski i Jan Gołąb. W 1952 roku powołany został pierwszy etatowy kierownik internatu – został nim Władysław Sieja.

   • KADRA PEDAGOGICZNA

   • Wszelkiej informacji udziela kierownik internatu od poniedziałku do piątku w godz.8.00 – 14.00: mgr Ewelina Kujawa

    Kontakt telefoniczny: 95 722 35 95

    Wychowawcy:

    mgr Maria Szerechowicz

    mgr Sylwia Dubiel

    mgr Agnieszka Bada

     

    Internat Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorzowie Wielkopolskim jest placówką, w której na czas nauki szkolnej mieszkają dziewczęta i chłopcy uczęszczający do szkół ponadpodstawowych, a miejsce ich zameldowania jest poza terenem miasta. Atrakcyjne usytuowanie internatu ułatwia młodzieży szybkie dotarcie na zajęcia szkolne i jednocześnie umożliwia im aktywny udział w życiu kulturalnym miasta. Młodzież ma zapewnione właściwe warunki do zamieszkania, nauki własnej i rozwijania swoich zainteresowań.

    Internat jako placówka szkolna wspomaga i uzupełnia pracę dydaktyczną szkół, do których uczęszczają wychowankowie oraz przejmuje od rodziny funkcję wychowawczo-opiekuńczą na okres pobytu młodzieży w placówce.   • OPŁATY I STOŁÓWKA

   • Opłaty za zakwaterowanie i wyżywienie należy wnosić do końca bieżącego miesiącana konto:

    57 1020 1954 0000 7802 0151 1310

    Na dowodzie wpłaty należy wpisać nazwisko i imię dziecka oraz informację, że wpłata dotyczy wyżywienia i zakwaterowania za miesiąc...

    Przy miesiącach kończących rok kalendarzowy i szkolny (grudzień, czerwiec) opłaty wnosimy do połowy miesiąca.

    Wszelkich informacji o płatnościach udziela księgowość szkoły.

    Mieszkańcy internatu korzystają obowiązkowo z całodobowego wyżywienia w stołówce  od poniedziałku do piątku, bez weekendów, według przepisów i zasad racjonalnego żywienia zbiorowego. Wejście do stołówki znajduje się od strony boiska szkolnego ZSE.

    Posiłki wydawane są w godzinach:

                         7.00 - 8.00 śniadanie

                         13.00 - 15.30 obiad (lub dłużej w zależności od planu lekcji, po wcześniejszym zgłoszeniu)

    obiad w piątek do godz.15.00

                         18.30 - 19.30 kolacja.


   • WARUNKI MIESZKALNE I SAMORZĄD

   • Mieszkańcy internatu mają do dyspozycji pokoje 2 – 4 osobowe wyposażone w sprzęt podstawowy: tapczany, szafy,szafki nocne, stoły, krzesła, kołdry, poduszki, pościel. Mieszkańcy mogą korzystać z pomieszczeń wspólnego użytku tj.:

         świetlicy z telewizorem i  laptopem z dostępem do internetu,

         sale do cichej nauki.

    Wychodząc z pokoju wychowanek ma obowiązek zamknąć pokój, jeśli współlokatorzy są nieobecni. Przed wyjściem do szkoły i wyjazdem do domu należy pozostawiać czysty pokój : wyrzucić śmieci, wyłączyć z gniazdek wszystkie urządzenia elektryczne i zamknąć okna, a klucz pozostawić w pokoju wychowawców .

    W ostatnim dniu pobytu w internacie (przed wakacjami, ukończeniem szkoły) należy rozliczyć się z powierzonego mienia(pościel, koce) oraz klucza do pokoju.

     Internat nie ponosi odpowiedzialności materialnej za mienie prywatne, znajdujące się w pokojach mieszkalnych.

          W placówce działa Młodzieżowa Rada Internatu, która reprezentuje społeczność wychowanków oraz stara się partnersko współpracować 

          z wychowawcami w celu realizacji postawionych zamierzeń. Pełni także funkcję koordynatora imprez odbywających się na jej terenie wraz 

          z sekcjami:

             kulturalną – odpowiadającą za organizację czasu wolnego mieszkańców i prowadzenie kroniki internackiej,

             porządkową – odpowiadającą za utrzymywanie czystości i estetyki naszego otoczenia.

    Kultywujemy tradycje internackie, wśród których można wymienić: otrzęsiny, spotkania wigilijne oraz pożegnanie maturzystów. Staramy się by każdy włączał się w przygotowanie tych uroczystości, dzięki temu lepiej się poznajemy.


   • ZAKWATEROWANIE

   • Do placówki należy przywieźć tylko niezbędne rzeczy osobiste, książki, własną pościel (poszwa na kołdrę, poszewka na poduszkę, prześcieradło) oraz sztućce, talerzyk i kubek, które mogą się przydać w pokoju do własnego użytku. Proszę także pamiętać o obuwiu zmiennym, o klapkach pod prysznic i szlafroku.

    Bardzo prosimy Rodziców, aby wspólnie z dzieckiem uzgodnić, które rzeczy, środki higieniczne będą naprawdę potrzebne w internacie. Młodzież często przywozi dużo zbędnych rzeczy, a w pokojach miejsce jest ograniczone.

     Uczniowie mogą mieć własne laptopy, ale internat nie ponosi za nie odpowiedzialności np. w przypadku zaginięcia sprzętu.