• Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo w finale!

     • Komisja kwalifikacyjna złożona z przedstawicieli biznesu reprezentujących firmy Accenture, BNY Mellon, Citi Handlowy, Euroclear Bank, Dentsu Aegis Network Polska, HSBC, MetLife dokonała w dniach 30 kwietnia – 8 maja 2020 r. oceny działalności młodzieżowych miniprzedsiębiorstw.

      Po analizie przesłanych raportów z działalności, dokumentacji miniprzedsiębiorstw na platformie internetowej programu Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo oraz po uwzględnieniu punktów dodatkowych zdobytych w minikonkursach Produkt / usługa miniprzedsiębiorstwa , Film – wizytówka miniprzedsiębiorstwa oraz egzaminie ESP, komisja postanowiła zakwalifikować do finału Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2020 20 najlepszych miniprzedsiębiorstw.

      Miło nam poinformować, że wśród nich znalazło się także nasze szkolne miniprzedsiębiorstwo "Juliusz'n'Jacob".

      Gratulujemy bardzo młodym przedsiębiorcom!

     • Pożegnanie Absolwentów 2020

     • W dniach  28,  29 i 30 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomicznych miała miejsce nieszablonowa uroczystość Pożegnania Absolwentów. Klasy 4A, 4C oraz 4D spotkały się z wychowawcami w odmienny sposób, a nawet osobliwy, pierwszy raz w 74-letniej historii szkoły…

      Bez publiczności – rówieśników, młodszych kolegów, grona pedagogicznego, rodziców, bez owacji, oklasków... ale przecież nie to jest najważniejsze. Bo nawet ten znamienny czas, w jakim nam się przytrafiło znaleźć, w maseczkach i rękawiczkach, bez uścisków dłoni, a nawet „przytulasów” to wiemy, że nasi Drodzy Absolwenci są wyjątkowi!

      Wyjątkowi, bo są dzielni, wytrwali i mimo przeciwności losu, jakimi są zmiany terminów egzaminów maturalnych, braku możliwości spotkania się w grupie  - przyszli do szkoły uśmiechnięci i pogodni! Jesteśmy z Was bardzo dumni Drodzy Maturzyści! Do zobaczenia na egzaminach maturalnych. 
      „Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie..”

       

      Dyrekcja Szkoły
       

     • Dzień "Drzwi otwartych"

     • Uprzejmie informujemy, że w związku z sytuacją stanu epidemii w Polsce zaplanowane na dzień 

      4 kwietnia 2020 r. (sobota) "Drzwi otwarte" 

       w Zespole Szkół Ekonomicznych w Gorzowie Wlkp.

      nie dbędą się.

      Zapraszamy do śledzenia naszej strony.

     • PEDAGOG

     • Godziny konsultacji z Panią Elżbietą Wilczyńską - pedagog

      dla uczniów i rodziców

      codziennie od godz. 9.00-11.00,  17.00-19.00

      przez Librusa lub na maila: pedagog@ekonomik.gorzow.pl

     • PSYCHOLOG

     • Godziny konsultacji z Panią Anetą Uszkiewicz - psycholog

      Poniedziałek  (dla uczniów)       11.00-12.00

      Środa  (dla rodziców)                17.00-19.00

      przez Librusa lub na maila: aneta.uszkiewicz@gmail.com

     • Komunikat

     • W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w trosce o zdrowie Państwa oraz pracowników szkoły, prosimy o rozważenie możliwości zastąpienia osobistej wizyty korespondencją w formie tradycyjnej lub elektronicznej.

       

      Sekretariat szkoły czynny od godz. 8.00 do 15.00

       

      Korespondencja mailowa, telefoniczna lub listowna będzie w najbliższym czasie najbezpieczniejszą formą kontaktu z pracownikami szkoły.

       

      Kontakt telefoniczny (95) 722 35 95

       

      Kontakt mailowy: sekretariat@ekonomik.gorzow.pl

     • Komunikat Dyrektora Szkoły

     • Szanowni Państwo,
      decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa od dnia 12 marca do dnia 25 marca 2020 r. funkcjonowanie szkoły zostaje czasowo ograniczone, tzn. nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno - wychowawcze.

      Proszę o codzienny wgląd do dziennika elektronicznego „Librus” celem monitorowania bieżących informacji i komunikatów.

       

      Proszę zastosować się do zaleceń Ministra Edukacji Narodowej opublikowanych na stronie  https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

                                                                                                         Z poważaniem

                                                                                                          Wicedyrektor

                                                                                                      Zespołu Szkół Ekonomicznych

                                                                                                        Edward Dołmat

       

                             

       

     • ,,ARS, czyli jak dbać o miłość?"

     • W naszej szkole już po raz kolejny realizowany jest przez pedagoga szkolnego - panią Elżbietę Wilczyńską  program edukacyjny "ARS, czyli jak dbać o miłość?". Wyjątkowość tego programu polega na nowoczesnym podejściu do profilaktyki uzależnień. W programie tym nie skupia się na negatywnych skutkach zdrowotnych używania substancji psychoaktywnych ale na wartościach uznawanych przez młodzież za ważne, takich jak miłość, rodzina, bezpieczeństwo, i na  tym jak nadużywanie tych substancji może negatywnie wpływać na te wartości. Program ma na celu wzbudzić u młodzieży refleksję nad ważnymi dla nich wartościami.W programie "ARS, czyli jak dbać o miłość?" uczestniczą uczniowie klas pierwszych i drugich. Pierwsze zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły.

     • Turniej Talentów Akademia Księgowego

     • Klaudia Kowal, Sandra Sutor i Krystian Rusyniak - uczniowie z klasy 4A - 6 marca reprezentowali naszą szkołę w II etapie XII edycji Turnieju Talentów Akademia Księgowego w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce Odział Wielkopolski w Poznaniu.
      Trzymamy kciukiu za naszych uczniów w oczekiwaniu na wyniki konkursu!

      Opiekunem uczniów jest p. Elżbieta Tomczyk-Bazela.

     • XVIII Targi Edukacyjne Absolwent 2020

     • 3 marca 2020 r. odbyły się XVIII Targi Edukacyjne Absolwent 2020. Jak co roku nasza szkoła wystawiła swoje stoisko, na którym uczniowie prezentowali kierunki nauczania. Stoisko było oblegane przez ośmioklasistów, a uczniowie naszej szkoły chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Zainteresowanie prezentowanymi kierunkami nauczania było bardzo duże.