• XVIII edycja okręgowej Olimpiady Przedsiębiorczości

     • W dniu 2 marca na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu odbyła się XVIII edycja okręgowej Olimpiady Przedsiębiorczości,której organizatorem była Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Naszą szkołę reprezentowalo ośmioro uczniów z klasy 4A:

      Zofia Dzięcioł,

      Martyna Filipowicz, 

      Agnieszka Gliwa,

      Mateusz Kaftan,

      Elżbieta Pawlak,

      Maja Skurska,

      Malwina Sonczak,

      Martyna Taratuta. 

      Do  II etapu eliminacji okręgowych zakwalifikowała się  Maja Skurska, która w ogólnej punktacji zajęła 26 pozycję uzyskując 68,5 punktów. 

      Gratulujemy naszym uczniom!

    • Sukces naszych uczniów
     • Sukces naszych uczniów

     • Nasi uczniowie Kornelia Makowska (klasa 2C5), Milena Łukaszuk (klasa 4A5), Patryk Kosmalski (klasa 4A5) w dniu 7 marca 2023 r. wzięli udział w II etapie (wojewódzkim) Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych.

      Miło jest nam poinformować, że nasz zespół WYGRAŁ i będzie reprezentował województwo lubuskie w ogólnopolskim finale w Warszawie w centralnej siedzibie ZUS.

      Opieka merytoryczna: Elżbieta Tomczyk-Bazela
      Koordynator: Tomasz Borecki

     • Dzień Żołnierzy Wyklętych

     • 1 marca obchodzony był w całej Polsce Dzień Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia czcimy tych polskich żołnierzy, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni i walczyli z sowieckim okupantem i narzuconym Polsce reżimem komunistycznym. W ramach obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole gościł Pan Jarosław Palicki z Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej, który w ramach lekcji z przedmiotu „historia i teraźniejszość” przeprowadził dla klas pierwszych zajęcia poświęcone historii polskiego podziemia niepodległościowego po II wojnie światowej.

     • Olimpiada Historyczna

     • 14 stycznia 2023 roku uczniowie klasy 3C5 Szymon Duda i Mateusz Hawryluk uczestniczyli w etapie pisemnym Olimpiady Historycznej, które odbyły się w Uniwersytecie Zielonogórskim. W zawodach uczestniczyło 76 uczniów szkół średnich z województwa lubuskiego. Spośród nich komisja zakwalifikowała 28 uczestników do etapu ustnego – wśród nich znaleźli się Szymon i Mateusz. Etap ustny odbył się 28 stycznia, również na Uniwersytecie Zielonogórskim. Szymon i Mateusz uplasowali się na wysokich miejscach, niestety do finału Olimpiady mogło awansować tylko 4 najlepszych uczestników. Życzymy Szymonowi i Mateuszowi, by doświadczenia zdobyte w tegorocznej edycji Olimpiady zaowocowały sukcesami w roku 2024.

     • II edycja akcji prozdrowotnej "Dzień dla serca"

     •  

      Już po raz drugi  odbyła się w naszej szkole akcja DZIEŃ DLA SERCA. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego udało się zorganizować wiele ciekach warsztatów oraz zajęć. Uczniowie mogli porozmawiać ze specjalistami, z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Prezesem Gorzowskiejgo Stowarzyszenia Amazonek OPP, wysłuchać wykładu Krzysztofa Korsaka nt. manipulowania sobą. Głównym celem akcji jest szerzenie świadomości profilaktycznej wśród młodzieży. Uczniowie tego dnia chętnie oraz licznie brali udział w zajęciach sportowych oraz jogi przeprowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego naszej szkoły. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty przeprowadzone przez pracowników GCPR, w których to młodzież skorzystała z programu wczesnej interwencji profilaktycznej ds. uzależnień.

       

      Opiekunowie SU

       

    •   "Podziel się talentem"
     •   "Podziel się talentem"

     • Ile talentów może mieć człowiek? Okazuje się, że uczniowie naszej szkoły mają ich wiele. W miniony wtorek w Ekonomiku odbyła się  pierwsza edycja akcji "Podziel się talentem".  Tego dnia uczniowie pełnili rolę nauczycieli i prezentowali swoje talenty w różnych dziedzinach. Był taniec, sztuki walki, szachy, nauka gry na instrumentach, rękodzieło. Z pewnością był to dzień kreaktywności, ponieważ to uczniowie tego dnia dzielili się swoimi pasjami oraz umiejętnościami. Chcemy, aby nasi uczniowie wierzyli w swoje możliwości i rozwijali swoje talenty! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

       

      tekst Magdalena Wójcik

    • Dzień Bezpiecznego Internetu 2023
     • Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

     • Przed nami Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), który świętować będziemy 7 lutego 2023 r. Z tej okazji, jak co roku, szkoły w całej Polsce organizują inicjatywy edukacyjne związane z bezpiecznym i konstruktywnym korzystaniem z sieci. Organizatorzy wydarzenia przygotowali bogaty program obchodów DBI 2023 – m.in. Galę DBI, webinary dla nauczycieli, lekcje online, konkurs na najciekawszą lokalną inicjatywę DBI.

      Obchody DBI w Polsce zainauguruje uroczysta gala, która odbędzie się w warszawskim Teatrze Palladium 7 lutego 2023. Podczas wydarzenia nauczyciele, dyrektorzy szkół, edukatorzy i inni specjaliści będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z‍ zakresu profilaktyki zagrożeń online i sposobów pozytywnego wykorzystywania internetu. Prelegentami gali będą m.in. Kira Suchobojczenko, prof. SWPS dr hab. Tomasz Grzyb, prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski, dr Ilona Kotlewska-Waś, Aldona Rumińska-Szalska. Galę uświetni koncert Agi Zaryan.

      Organizatorzy zapewniają 650 miejsc na widowni i transmisję wydarzenia online. Aby wziąć udział w wydarzeniu na żywo, należy wejść na stronę dbi.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Wydarzenie jest bezpłatne. Udział w wydarzeniu online nie wymaga rejestracji.

      Zachęcamy szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i‍ osoby prywatne do aktywnego włączania się w DBI 2023 od początku lutego do końca marca 2023 r. i‍ zgłaszania planowanych inicjatyw na stronie dbi.pl/zglosinicjatywe.

      Pomysłów na lokalne obchody DBI może być wiele, m.in. lekcje, gry i‍ zabawy edukacyjne, konkursy czy happeningi. Organizatorzy inicjatyw DBI 2023 będą mogli wziąć udział w‍ konkursie na najciekawszą inicjatywę DBI 2023 – do wygrania są atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów akcji.

      Zachęcamy organizatorów obchodów DBI w szkołach do skorzystania z szerokiej gamy lekcji online. Lekcje organizowane są niemal codziennie od 8 lutego do końca marca. Dostępne są bezpłatnie po wcześniejszej rejestracji na stronie dbi.pl/lekcjeonline.

      Dla nauczycieli i innych specjalistów, którzy planują aktywny udział w DBI 2023 organizatorzy przygotowali także szeroką ofertę bezpłatnych webinarów, podczas których będzie można zapoznać się z ciekawymi propozycjami edukacyjnymi i innymi zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży online. Aby wziąć w nich udział, należy zapisać się na webinar na stronie dbi.pl/webinary

      Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z‍ inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i‍ propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i‍ nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i‍ wychowawców z‍ problematyką bezpieczeństwa online, a‍ także promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Co roku, DBI organizowane jest w‍ ponad 150 państwach.

      W Polsce organizatorem wydarzenia jest od 2005 r. Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Gala została objęta patronatem honorowym przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz przez Ministerstwo Edukacji i‍ Nauki. Partnerami konferencji są: Google Polska, Meta, Tik Tok oraz Librus.

      Źrodło: http://ko-gorzow.edu.pl/dzien-bezpiecznego-internetu/

     • Laureatki konkursu „Las w oczach młodych ludzi”

     • Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Zielonej Górze wraz z Nadleśnictwem Gubin zorganizowało konkurs fotograficzny pn. „Las w oczach młodych ludzi”. Konkurs objął patronatem Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowało Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim. W konkursie wzięło udział ponad 200 osób z całego województwa. Mamy przyjemność ogłosić, że uczennica klasy 3B5  Veronika Lukhovetska zajęła I miejsce w kategorii „Zjawisko Leśne”, a uczennica klasy 2D5 Anastasiia Didyk  zajęła III miejsce również w kategorii  „Zjawisko Leśne”. Gratulujemy uczennicom i P.P. Annie Rzemienieckiej-Gawędzie.