• Dzień Bezpiecznego Internetu 2023
     • Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

     • Przed nami Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), który świętować będziemy 7 lutego 2023 r. Z tej okazji, jak co roku, szkoły w całej Polsce organizują inicjatywy edukacyjne związane z bezpiecznym i konstruktywnym korzystaniem z sieci. Organizatorzy wydarzenia przygotowali bogaty program obchodów DBI 2023 – m.in. Galę DBI, webinary dla nauczycieli, lekcje online, konkurs na najciekawszą lokalną inicjatywę DBI.

      Obchody DBI w Polsce zainauguruje uroczysta gala, która odbędzie się w warszawskim Teatrze Palladium 7 lutego 2023. Podczas wydarzenia nauczyciele, dyrektorzy szkół, edukatorzy i inni specjaliści będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z‍ zakresu profilaktyki zagrożeń online i sposobów pozytywnego wykorzystywania internetu. Prelegentami gali będą m.in. Kira Suchobojczenko, prof. SWPS dr hab. Tomasz Grzyb, prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski, dr Ilona Kotlewska-Waś, Aldona Rumińska-Szalska. Galę uświetni koncert Agi Zaryan.

      Organizatorzy zapewniają 650 miejsc na widowni i transmisję wydarzenia online. Aby wziąć udział w wydarzeniu na żywo, należy wejść na stronę dbi.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Wydarzenie jest bezpłatne. Udział w wydarzeniu online nie wymaga rejestracji.

      Zachęcamy szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i‍ osoby prywatne do aktywnego włączania się w DBI 2023 od początku lutego do końca marca 2023 r. i‍ zgłaszania planowanych inicjatyw na stronie dbi.pl/zglosinicjatywe.

      Pomysłów na lokalne obchody DBI może być wiele, m.in. lekcje, gry i‍ zabawy edukacyjne, konkursy czy happeningi. Organizatorzy inicjatyw DBI 2023 będą mogli wziąć udział w‍ konkursie na najciekawszą inicjatywę DBI 2023 – do wygrania są atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów akcji.

      Zachęcamy organizatorów obchodów DBI w szkołach do skorzystania z szerokiej gamy lekcji online. Lekcje organizowane są niemal codziennie od 8 lutego do końca marca. Dostępne są bezpłatnie po wcześniejszej rejestracji na stronie dbi.pl/lekcjeonline.

      Dla nauczycieli i innych specjalistów, którzy planują aktywny udział w DBI 2023 organizatorzy przygotowali także szeroką ofertę bezpłatnych webinarów, podczas których będzie można zapoznać się z ciekawymi propozycjami edukacyjnymi i innymi zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży online. Aby wziąć w nich udział, należy zapisać się na webinar na stronie dbi.pl/webinary

      Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z‍ inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i‍ propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i‍ nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i‍ wychowawców z‍ problematyką bezpieczeństwa online, a‍ także promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Co roku, DBI organizowane jest w‍ ponad 150 państwach.

      W Polsce organizatorem wydarzenia jest od 2005 r. Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Gala została objęta patronatem honorowym przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz przez Ministerstwo Edukacji i‍ Nauki. Partnerami konferencji są: Google Polska, Meta, Tik Tok oraz Librus.

      Źrodło: http://ko-gorzow.edu.pl/dzien-bezpiecznego-internetu/

     • Laureatki konkursu „Las w oczach młodych ludzi”

     • Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Zielonej Górze wraz z Nadleśnictwem Gubin zorganizowało konkurs fotograficzny pn. „Las w oczach młodych ludzi”. Konkurs objął patronatem Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowało Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim. W konkursie wzięło udział ponad 200 osób z całego województwa. Mamy przyjemność ogłosić, że uczennica klasy 3B5  Veronika Lukhovetska zajęła I miejsce w kategorii „Zjawisko Leśne”, a uczennica klasy 2D5 Anastasiia Didyk  zajęła III miejsce również w kategorii  „Zjawisko Leśne”. Gratulujemy uczennicom i P.P. Annie Rzemienieckiej-Gawędzie.

     • Ekonomik w Berlinie

     • Przyszła zima, czas na przedświąteczny jarmark bożonarodzeniowy! Chcąc poczuć atmosferę świąt, uczniowie Ekonomika wraz z opiekunami wybrali się w ubiegłym tygodniu do Berlina na jarmark bożonarodzeniowy. To właśnie tutaj mogliśmy degustować słodkie oraz wytrawne niemieckie specjały. Wycieczka nie mogła odbyć się bez zwiedzania zabytków stolicy Niemiec. Wśród nich nie zabrakło Bramy Brandenburskiej, siedziby niemieckiego parlamentu czyli Reichtagu. Uczniowie znaleźli również czas na zwiedzenie Muzeum Techniki i Spectrum. W drodze powrotnej odbył się szybki quiz zdobytej wiedzy, a uczniowie wrócili do domu z małymi upominkami:)

       

                                                                                                                                  Tekst oraz fotorelacja Magdalena Wójcik

     • Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka i Dziecka

     • W dniu  15 grudnia w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka i Dziecka. Z tej okazji uczniowie wysłuchali audycji radiowej na temat Praw Człowieka i Dziecka (audycję poprowadzili Amelia Kondraciuk z klasy 1E5, Dustin Kalish z klasy 3D5, Bartosz Kaak z klasy 4D oraz Pan Tomasz Borecki. Uczniowie rozwiązali również quiz, który polegał na odnalezieniu w szkole kodów QR z zakodowanymi pytaniami i odpowiedziami dotyczącymi praw człowieka. Po zebraniu tych informacji klasy dopasowywały pytania do odpowiedzi. 

     • Jarmark Mikołajkowy. Pomagamy

     • W dniu 6 grudnia Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował Jarmark Mikołajkowy, podczas krórego zbierał środki na zimową pomoc dla czworonogów z gorzowskiego schroniska  oraz kompletował paczki świąteczne dla wybranych rodzin uczniów naszej szkoły. Na stoiskach Mikołajkowego Jarmarku  można  było kupić produkty własnoręcznie wykonane przez naszych uczniów: maskotki, biżuterię, drewniane ozdoby, kolorowe zapachowe mydełka, oraz ciasta. W szkolnej kawiarence były  również sprzedawane pączki.

      Brawo Uczniowie! Dziękujemy opiekunom Samorządu Uczniowskiego.

     • Wycieczka do Torunia oraz Bydgoszczy

     • W dniach od 2 do 4 listopada  klasy 3A5, 4B5, 4C5, 2D5 wraz z wychowawcami udały się na wycieczkę do Torunia oraz Bydgoszczy. Uczniowie zwiedzili Stare Miasto  Torunia, odwiedzili dom Mikołaja Kopernika, Dom Legend Toruńskich oraz obejrzeli seans astronomiczny w Planetarium. Największą atrakcją było oczywiście pieczenie pierników - obowiązkowy przystanek w Toruniu.  W Bydgoszczy  uczniowie wzięli udział w warsztatach  mydlanych w Muzeum Mydła i Historii Brudu i zrobili własne wyroby.

      tekst Karolina Kozubek z klasy 3A5

    • Łamacze szyfrów - konkurs z okazji 90 rocznicy złamania przez polskich matematyków Enigmy.
     • Łamacze szyfrów - konkurs z okazji 90 rocznicy złamania przez polskich matematyków Enigmy.

     • W związku ze zbliżającą się 90. rocznicą złamania przez polskich matematyków Enigmy  Stowarzyszenie kulturalno – turystyczne Viator organizuje kolejną edycję ogólnopolskiego internetowego konkursu dla młodzieży szkolnej (starsze klasy SP i szkoły ponadgimnazjalne) poświęconego polskim kryptologom.

      ŁAMACZE SZYFRÓW to bezpłatna, ogólnopolska gra kryptologiczna, w której każdy może wcielić się w agenta kryptowywiadu, a przy tym poznać historię, świetnie się bawić i wygrać nagrody rzeczowe! Zespoły szkolne walczą również o nagrodę dla szkoły i opiekuna grupy.

      Na stronie www.lamaczeszyfrow.pl dostępne są podstawowe informacje dotyczące gry, regulamin i rejestracja uczestników. Każdy może tam samodzielnie łamać pierwsze szyfry. Udział w grze jest bezpłatny.

     • Olimpiada "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych"

     • 22 listopada w naszej szkole odbył się etap szkolny Olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Olimpiada cieszyła się dużym zainteresowaniem. Do udziału w niej zgłosiło się  60 uczniów. Uczestnicy zmierzyli się z testem złożonym z 20 pytań z zakresu ubezpieczeń społecznych. Wkrótce poznamy 3 uczniów, którzy zdobyli największą liczbę punktów i zostaną zgłoszoni do etapu wojewódzkiego Olimpiady.

     • VIII Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Menedżerskich

     • W dniu 17.11 2022 w Nowym Tomyślu odbył się etap okręgowy VIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Menedżerskich. I my tam byliśmy! Naszą szkołę reprezentiwało 7 uczniów - Noemi Gogoc, Bartosz Szpalek Patryk Wrzesiński z klasy 2A5,  Zofia Dzięcioł z klasy 4A, Maksymilian Torzewaki, Gabriel Przybyła, Michał Stępień z lasy 3A5. Wyniki etapu okręgowego będą 30 listopada. 

     • Laureatki konkursu fotograficznego „Gorzowskie drzewa w obiektywie”

     • Miło nam poinformować, że uczennice Veronika Lukhovetska (3B5) oraz Alisa Faraponova (4D) zostały laureatkami kunkursu fotograficznego Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „ZazieleńMY Gorzów”. Tytuł  konkursu brzmiał   „Gorzowskie drzewa w obiektywie” i miał na celu propagować zainteresowania walorami przyrodniczymi miasta,  uwrażliwiać na piękno natury, rozwijać wrażliwość artystyczną i ekologiczną, rozpowszechniać  ideę fotografowania jako aktywną formę spędzania wolnego czasu. Veronika zajęła I miejsce w kategorii młodzieżowej, a Alisa III miejsce w kategorii dorosłych. Dziewczęta rozwijają swoje umiejętności pod okiem P.P. Anny Rzemienieckiej-Gawędy w szkolnym kole fotograficznym  FOTO TEAM. Serdecznie gratulujemy!

     • Lubuscy Zawodowcy. Program Stypendialny

     • Miło nam poinformować, że uczniowie Emilia Balcerzak z klasy 4D, Małgorzata Jakubowska z klasy 3B5, Patryk Kosmalski z klasy 4A  otrzymali  stypendium w ramach projektu Lubuscy Zawodowcy - Program Stypendialny - Pilotaż. 

     • VII edycja konkursu "Rachunkowość"

     • W dniu 15 listopada 2022r. w Akademii im. Jakuba z Paradyża odbyła się VII edycja konkursu "Rachunkowość". Wydział Ekonomiczny zorganizował  wydarzenie w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Księgowego. Patronem merytorycznym Konkursu „Rachunkowość” było Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim. Celem Konkursu było poszerzanie wiedzy z zakresu rachunkowości oraz popularyzowanie zawodu księgowego. Konkurs składał się z dwóch części: I część - test z 20 pytaniami zamkniętymi jednokrotnego wyboru, II część – dwa zadania problemowe. W  konkursie udział  wzięli uczniowie szkół ponadpodstawowych z trzech województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas 4B i 4B5. Młodzież zmagała się z zadaniami z klasyfikacji Eka.04 oraz Eka.07. Uczennica  klasy 4B Marta Kotłowska zajęła zaszczytne III MIEJSCE. GRATULUJEMY

      Izabela Anioł nauczyciel przedmiotów zawodowych

      więcej

      https://gorzow.tvp.pl/64534770/vii-edycja-konkursu-rachunkowosc-w-akademii-im-jakuba-z-paradyza-w-gorzowie-?fbclid=IwAR1GJF0TPNrck80mITaJqEgZ0xKJchVX1NlGrx-UiFSbeOh6_yHyQqeWvco