• Ciekawostki z e-dziennika
     • Ciekawostki z e-dziennika

     • Ok. 70% rodziców uczniów klas pierwszych w ZSEk zalogowało się do e-dziennika Librus wykorzystując Profil Zaufany.

      Czy wiesz, że w innych szkołach, które dysponują e-dziennikiem Librus na wyłączność, rodzice nie posiadają możliwości logowania się Profilem Zaufanym.

     • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Klawiaturowe Wyzwanie" - VII edycja 2019

     • Uczennica Roksana Czarnecka z klasy 1D zajęła 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Klawiaturowe Wyzwanie" w kategorii wiekowej Junior, osiągając w szczycie prędkość bezwzrokowego pisania na poziomie 446 znaków/minutę (7,4 znaków/sek.!!!) przy 3 błędach na test, który trwa 10 minut (4 etapy testów w ramach konkursu).

      Roksana popełniła najmniejszą ilość błędów spośród pierwszej trójki, co czyni ją najbardziej efektywnym pisarzem w Polsce w kategorii Junior!

      Roksana otrzyma nagrodę od organizatora w postaci 100 zł (bon do Media Expert) oraz 50% dofinansowanie na Międzynarodowy Konkurs Internet Contest.
      Serdecznie Gratulujemy!

      W konkursie drużynowym, Szkołę reprezentowali: Roksana Czarnecka 1D, Roksana Bełżek 4D, Wiktoria Sus 4C, Magdalena Wieczorek 4C, zdobywając 14 pozycję. 
      Gratulujemy indywidualnych wyników.

      Chcesz wziąć udział w konkursie za rok? Trenuj! 
      https://klawiaturowe-wyzwanie.pl/
      http://piskle.pl/zdobadz-certyfikat-szybkiego-pisania/

      We wrześniu 2020, zapraszamy osoby chętne, na kolejną VIII edycję konkursu.
      (Zgłoszenia: admin@ekonomik.gorzow.pl)
       

     • Weekendowy Szlak Naukowy

     • W ramach Weekendowego Szlaku Naukowego uczniowie klasy 2D odwiedzili gorzowski AWF.
      W lalaboratoriach  układu ruchu człowieka, dietetyki i anatomii uczniowie mogli m.in. ocenić pod okiem ekspertów swoją sprawność fizyczną oraz uzyskać porady z zakresu żywienia.

     • Warsztat Design thinking - Projektanci innowacji

     • 19 listopada Marta Niebieszczyńska, Julisz Nierubiec i Jakub Judek - wspólnicy młodzieżowego miniprzedsiębiorstwa Julisz'n'Jacob -  uczestniczyli w Bydgoszczy w warsztacie "Design thinking - Projektanci innowacji".
      Podczas zajęć  wykwalifikowani trenerzy Googla uczyli młodzież kreatywnego myślenia oraz tworzenia innowacyjnych pomysłów i rozwiązań.

      Warsztat był świetną inspiracją oraz wsparciem w generowaniu ciekawych pomysłów na dalszą działalność miniprzedsiębiorstwa. 

      Opiekunem miniprzedsiębiorstwa Julisz'n'Jacob jest pani Elżbieta Tomczyk-Bazela

       

    • Dzień Księgowego w Ekonomiku
     • Dzień Księgowego w Ekonomiku

     • 8 listopada 2019 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych odbyła się cykliczna impreza „ Dzień Księgowego” zorganizowana w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce oddział w Gorzowie Wlkp. oraz Wydziałem Ekonomicznym Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp.

      Z grona zaproszonych gości głos zabrali miedzy innymi: Prezes Stowarzyszenia Księgowych, Pan Łukasz Drewniak i Prodziekan Wydziału Ekonomicznego oraz Wice Prezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Pani Małgorzata Trocka. Podkreślili oni ważność zawodu księgowego, przedstawili ścieżkę rozwoju w tym zawodzie oraz zachęcili uczniów szkoły do kształcenia w tym kierunku.

      Podczas uroczystości powołane zostało do działania Koło Młodego Księgowego, którego opiekunem została Pani Izabela Anioł, nauczyciel przedmiotów zawodowych w szkole, oraz członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Członkowie Koła otrzymali odznakę oraz legitymację członkowską Stowarzyszenia. Po oficjalnej części uroczystości odbyły się konkursy i występy artystyczne uczniów.

      Uroczystość przygotowała P. Izabela Anioł oraz Danuta Niedzielska wraz z uczniami z klas 3A, 2A, 1A, 1B, 1B5, 2D, 1D, 1C.
       

     • Dzień Kundelka

     • 25 października w Dniu Kundelka odbyła się w naszej Szkole kolejna już edycja akcji charytatywnej JEDEN ZŁOTY NA PSY I KOTY. Organizacją zajęła się klasa 1D5 wraz z wychowawcą. Klasa przygotowała kiermasz ciast oraz zbiórkę do specjalnie przygotowanej puszki. Ekonomik spisał się na medal!

      Uzbierano sporą sumkę, za którą zakupiono karmę wysokiej jakości - 120 kg!!! Następnie uczniowie wraz z p. Dorotą Potaman-Turczyńską pojechali do gorzowskiego schroniska Azorki i przekazali dary od Ekonomika:) Oczywiście pieski przy okazji zostały wyprowadzone na spacer. Brawo dla wszystkich, zarówno uczniów jak i nauczycieli, którzy zaangażowali się w akcję!

     • Już działa!

     • Szkolne miniprzedsiębiorstwo Juliusz'n'Jacob rozpoczęło swoją działalność. Wspólnicy odwiedzili wszystkie klasy i opowiedzieli o swojej firmie.

      Wspólnikami miniprzedsiębiorstwa są:

      Juliusz Nierubiec - dyrektor naczelny

      Jakub Judek - dyrektor ds. marketingu

      Dawid Pardyka - dyrektor ds. finansów

      Jakub Janiak - wspólnik

      Patrycja Fabianowicz - wspólnik

      Marta Niebieszczyńska - wspólnik

      Przedsiębiorstwo zajmuje się projektowaniem i sprzedażą odzieży. 

       

      Opiekunem miniprzedsiębiorstwa jest p. Elżbieta Tomczyk-Bazela

       

      https://www.facebook.com/juliuszandjacob/

       

       

      Na zdjęciu: wspólnicy przedstwiają pierwszą linię odzieżową CIUCHbros.

     • Spotkanie z Radnym Miasta Gorzowa Wielkopolskiego

     • Nasza młodzież miała okazję uczestniczyć w prelekcji Pana Radosława Wróblewskiego Radnego Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego w ramach projektu "Upowszechnianie samorządności oraz postaw obywatelskich wśród młodzieży szkół średnich - wsparcie kandydatów do młodzieżowej rady miasta." Przybliżył on uczniom naszej szkoły zasady działalności młodzieżowej rady miasta, oraz zachęcał młodzież do czynnego udziału w projekcie.

     • Zbiórka na "AZORKI"

     • Stan psów i kotów  w schroniskach od lat nie należy do najlepszych. Zaopatrzenie, personel, oraz  karma dla tylu zwierząt kosztuje bardzo dużo. W związku z tym klasa 1D5 postanowiła coś z tym zrobić - organizujemy zbiórkę. Liczymy na Waszą pomoc. W dniach 24.10 - 25.10 odbędzie się akcja charytatywna "1 złoty na psy i koty". W związku z tym zachęcamy do przekazania symbolicznej, honorowej "złotówki". Będą sprzedawane także ciasta w cenie dwóch złotych. Cały fundusz zostanie przeznaczony na nasze schronisko Gorzowskie "Azorki".

    • 13 Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
     • 13 Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi

     • 18 października obchodzony był 13 Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. W nasze szkole w tym dniu odbyły się spotkania uczniów klas czwartych dotyczące tego tematu. Handel ludźmi to zbrodnia z art. 189a K.K. §1 a pokrzywdzeni są przeważnie wykorzystywani do: prostytucji, przymusowej pracy, niewolnictwa, pornografii dziecięcej, handlu organami, żebractwa, nielegalnej adopcji, działań przestępczych.

      Ofiarami przestępstwa moga być kobiety, dzieci i mężczyźni. Do grup szczególnie narażonych na przestępstwo handlu ludźmi należą  osoby małoletnie, osoby znajdujące się w trudnej sytuacji socjalnej i życiowej, osoby poszukujące pracy. Należy więc pamiętać  ,aby sprawdzać przyszłego pracodawcę, nie oddawać nikomu swoich dokumentów, o wyjeździe za granicę informować bliskich, podając adres, nr telefonu, ustalić "zaszyfrowany"  sygnał w sytuacji zagrożenia, kierować się zasadą ograniczonego zaufania podczas zawierania nowych znajomości.

      Ważne telefony:

      * Krajowe centrum Interwencyjno-Konsultacyjne tel: ( + 48 22) 6280120,

      * Fundacja Przeciwko Handlowi Ludźmi i NIewolnictwu "La STrada". tel: ( + 48 22) 6221985

      * Fundacja ,, DZieci NIczyje" tel: ( + 48 22) 6160268

      * Fundacja ,, Itaka" tel: ( + 48 22) 6201610

      * Komenda Główna Policji ( + 48 22) 6013467

      * Europejski Numer Alarmowy: 112.

    • IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa Rachunkowości i Finansów
     • IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa Rachunkowości i Finansów

     • Dnia 17.10.2019 r. uczniowie z klas 2a, 2b, 3a oraz 4a brali udział w IX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i praktyka, która odbyła się w auli Akademii im. Jakuba z Paradyża. Poruszane były tematy związane m.in. z etyką w rachunkowości, rolą sprawozdania finansowego oraz znaczeniem kapitału w przedsiębiorstwie.

      Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali również prelekcji na temat pozyskania funduszy europejskich przez sektor MŚP oraz bardzo ciekawego wystąpienia dr Wydziału Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego AJP, na temat instrumentów i mechanizmów uszczelniania systemu podatkowego.

    • Rozdanie stypendiów Zawodowców w Gorzowie
     • Rozdanie stypendiów Zawodowców w Gorzowie

     • 16 października 2019 r. w auli Akademii im. Jakuba
      z Paradyża 
      odbyło się uroczyste rozdanie stypendiów dla uczniów dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych w projekcie Zawodowcy w Gorzowie 2.0.

      11 uczniów z naszej szkoły odebrało nagrody
      z rąk Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego pana Jacka Wójcickiego.

      Nagrodzeni uczniowie to:

      Lucyna Osuch - kl. 2B

      Klaudia Żłobińska -kl. 2B

      Weronika Kozłowska - kl. 4A

      Sandra Kuźlak - kl. 4A

      Sandra Milejska - kl. 4A

      Klaudia Kowal - kl. 4A

      Sandra Kiełducka - kl. 4A

      Marek Raciborski - kl. 4D

      Aleksandra Trybuś - kl. 4D

      Robert Agaciński - kl. 4C

      Magdalena Wieczorek - kl. 4C

       

      Serdecznie gratulujemy stypendystom oraz ich opiekunowi pani Elżbiecie Tomczyk-Bazeli.

      Stypendyści z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorzowie Wlkp.