5 lutego 2025 r. w Stowarzyszeniu Księgowych w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się spotkanie Władz Koła Młodego Księgowego, wraz z opiekunem- Panią Izabelą Anioł.
Spotkanie miało na celu ustalenie planu działania na 2025 rok.

5 lutego 2025 r. w Stowarzyszeniu Księgowych w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się spotkanie Władz Koła Młodego Księgowego, wraz z opiekunem- Panią Izabelą Anioł.
Spotkanie miało na celu ustalenie planu działania na 2025 rok.
W dniu 17.01.2025r. w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. o godz.13.00 odbędzie się gala wręczenia dyplomów dla Stypendiów projektu Lubuscy Zawodowcy - Program Stypendialny.
Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stefana Starzyńskiego w Gorzowie Wlkp., którzy otrzymali stypnemu w ramach projektu Lubuscy Zawodowcy - Program Stypendialny w roku szkolnym 2024/2025:
1. Hesok Zuzanna kl. 2A5
2. Machowski Bartosz kl. 2A5
3. Rejniak Katarzyna kl. 4B5
4. Chojak Zuzanna kl. 3C5
5. Ulatowska Lidia kl. 3C5
6. Gogoc Noemi kl. 4A5
7. Wrzesiński Patryk kl. 4A5
8. Anklewicz Natalia kl. 3C5
9. Prządka Klaudia kal. 4A5
10. Rożniata Łucja kl. 4A5
11. Dymianowska Sonia kl. 4A5
12. Łuszczek Paulina kl. 3C5
13. Kasprzak Weronika 2B5
14. Madaliński Patryk kl. 2A5
15. Kozubek Karolina kl. 5A5
16. Przybyła Gabriel kl. 5A5
17. Szczepaniak Amelia kl. 5A5
18. Kluka Nadia kl. 3E5
19. Khomyk Soffia kl. 3A5
20. Strach Lena kl. 3E5
21. Kaczmarek Amelia kl. 4B5
22. Zięba Anastazja kl. 3E5
Stypendyści jednocześnie reprezentują Naszą Szkołę na gali i w dniu 17.01.2025r. będą zwolnieni z zajęć lekcyjnych.
Na gali rozdania dyplomów pojawią się również uczniowie klasy 3C5 i 4A5, którzy otrzymali zaproszenie z Lubuskiego Kuratorium Oświaty.
Serdecznie gratulujemy Naszym Stypendystom i życzymy dalszych sukcesów w nauce i na Olimpiadach przedmiotowych.
Jednocześnie zachęcamy uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorzowie Wlkp. do ubiegania się o stypendium Lubuscy Zawodowcy - Program Stypendialny w roku szkolnym 2025/2026.
Więcej informacji na stronie Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze i u Katarzyny Ławreszuk ZSEk.
Katarzyna Ławreszuk
Z ogromnym smutkiem przekazujemy dziś informacje
o śmierci naszej drogiej koleżanki,
przyjaciółkii kochanej nauczycielki, Joanny Żyrów.
Asia odeszła rankiem 31 grudnia po ciężkiej chorobie.
Była dla nas wszystkich inspirującą bibliotekarką,
dobrym duchem naszej szkoły, wspaniałym pedagogiem,
niezastąpioną organizatorką uroczystości szkolnych,
ale przede wszystkim oddaną koleżanką i współpracowniczką.
Jej odejście pozostawia w nas i naszej szkole pustkę,
której nie będziemy w stanie długo wypełnić.
Łączymy się wszyscy w głębokim bólu
z pogrążoną w żałobie rodziną Asi.
Koleżanki i Koledzy, oraz Uczniowie
Zespołu Szkół Ekonomicznych [*]
W dniu 17 grudnia 2024r. uczniowie klasy 4A i 4B uczestniczyli w kolejnym spotkaniu dyskusyjnym „O Unii przy kawie”. Gorzowskie rozmowy z okazji 20 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Ostatnie spotkanie z tego cyklu dotyczyło dyskusji nt. „Jak komunikować Unię w Polsce i Polskę w Unii?”. Gościem wydarzenia był dr hab. Marcin Szewczyk, prof. WSIiZ. Spotkanie poprowadzili prof. AJP dr hab. Aleksandra Szczerba (Team Europe Direct) oraz dr Tomasz Marcinkowski (AJP)
W dniach 12-13.12.2024r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbył się etap centralny X Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Menedżerskich. W zawodach centralnych Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stefana Starzyńskiego reprezentowała uczennica klasy 3C5 Lidia Ulatowska, która zdobyła tytuł Finalisty X OWiUM.Serdeczne gratulujemy Lidce i życzymy dalszych sukcesów w etapach okręgowych Olimpiad, które odbędą się w drugim semestrze roku szkolnego 2024/2025.
https://www.zscku.konin.pl/www/olimpiady-konkursy/olimpiada-wiedzy-i-umiejetnosci-menedzerskich
Międzynarodowe praktyki szansą na rozwój uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stefana Starzyńskiego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego+
Cele i założenia Projektu
Zapraszamy do indywidualnego korzystania ze Świątecznego Dziennika Czynienia Dobra, który ma adwentową listę codziennie zmienianych zadań:) Dziennik znajduje się na parterze, na gazetce - pomiędzy gabinetami 5 i 8 Anna Rzemieniecka - Gawęda
20 listopada 2024 roku uczennica Lidia Ulatowska z klasy 3C Zespołu Szkół Ekonomicznych odebrała Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok 2024.
Gratulujemy!
Więcej:
W dniu 15 listopada 2024 r. Koło Młodego Księgowego działające przy zespole Szkół Ekonomicznych w Gorzowie Wielkopolskim zorganizowało obchody Międzynarodowego Dnia Księgowości. Z tej okazji odbyły się dwa konkursy: „Ekonomia w pigułce” oraz konkurs na najlepszy plakat z okazji Międzynarodowego Dnia Księgowości
Konkursy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a rywalizacja była zacięta.
Najlepsze wyniki w Konkursie „Ekonomia w pigułce” uzyskała klasa 5c w składzie: Maksymilian Torzewski, Gabriel Przybyła oraz Michał Stępień. Drugie miejsce zajęła klasa 3c w składzie: Anita Mazur, Lidia Ulatowska, Jakub Pych, natomiast 3 miejsce zajęła klasa 2c w składzie: Nadia Borowska, Norbert Łojko, Nikodem Jachimczak
Po ogłoszeniu wyników Dyrektor szkoły Pan Jarosław Kapelarz oraz Dyrektor Oddziału Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim SKwP Pani Anna Masna wręczyli zwycięskim drużynom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
Następnie ogłoszono wyniki konkursu na najlepszy plakat. Po długich naradach wybrano pracę Pauliny Sobolewskiej, która również otrzymała dyplom oraz nagrodę
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
13 listopada 2024 r. odbyła się IX Edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Rachunkowość 2024”, organizowana przez Wydział Ekonomiczny Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.
Patronat honorowy nad konkursem objęła JM Rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska oraz Lubuski Kurator Oświaty Mariusz Biniewski.
Patronat merytoryczny nad konkursem objęło Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział w Gorzowie Wielkopolskim.
Patronatem medialnym wydarzenie objęła Telewizja Polska S.A. Oddział w Gorzowie Wielkopolskim, Radio Gorzów oraz „Rachunkowość” – pismo Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.
Partnerem wydarzenia był Narodowy Bank Polski Oddział w Zielonej Górze.
Ponadto w ramach konkursu odbył się wykład pt. „Rola i zadania Banku Centralnego”, który wygłosił Pan Przemysław Goździejewicz, gł. specjalista NBP Oddział w Zielonej Górze.
Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych, a jego celem było poszerzanie wiedzy z zakresu rachunkowości i popularyzowanie zawodów księgowych. Zakres tematyczny konkursu był zgodny z podstawą programową dla kwalifikacji EKA.07 Prowadzenie rachunkowości.
W dniu 12 listopada 2024 r. na Wydziale Ekonomicznym Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim odbył się wykład pt. „Księgowość cyfrowa – zmiany i wyzwania”. Prelegentem była Pani Anna Seredyńska- Kraus- wykładowca Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim.
Wydarzenie, zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Księgowości, było doskonałą okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami w rachunkowości i wpływem cyfryzacji na pracę księgowych.
W wykładzie uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stefana Starzyńskiego w Gorzowie Wielkopolskim, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Krajeńskich oraz studenci kierunku Finanse i Rachunkowość Wydziału Ekonomicznego Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.
Współorganizatorem Wydarzenia było Akademickie Centrum Badań Euroregionalnych oraz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim.
W dniu 15 listopada obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki i przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w niecodzienny sposób. Zespól Szkół Ekonomicznych kolejny już raz dołączył do tej akcji.
Trzyosobowe zespoły klas pierwszych i drugich rozwiązywały wcale nie łatwe szyfrogramy i krzyżówki mnożenia rywalizując ze sobą. Liczyła się poprawność rozwiązań oraz czas wykonania.
Najlepiej poradzili sobie z tym uczniowie klasy 2D (Bartosz Koźlakowski, Marcel Michalik, Patryk Kałużny) zdobywając pierwsze miejsce , drugie miejsce zajęła reprezentacja klasy 2B (Wiktoria Rybka, Antoni Jamniuk, Tomasz Jeleniewski), a trzecie miejsce zespół klasy 1A (Dvorak Anastasiia, Sołowczuk Michał, Lazarenka Marat). Gratulujemy zwycięzcom, którzy otrzymali certyfikaty Ekspertów Tabliczki Mnożenia 2024, a wszystkim klasom dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.
30 października nasi uczniowie wzięli udział w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży w Unihokeju
chłopców. Nasi uczniowie znaleźli się w pierwszej z dwóch grup, w której walczyli przeciwko:
Zespołowi Szkół Ogólnokształcących nr 1, Zespołowi Szkół Ogólnokształcących nr 2 oraz Zespołowi
Szkół Kreowania Wizerunku. Pomimo wygranych dwóch meczy, niestety nie awansowali oni do
półfinału. Warto zaznaczyć również, że nasi chłopcy jako jedyni wygrali mecz z drużyną z Zespołu
Szkół Ogólnokształcących nr 1.
Po wyrównanych meczach, walce i dużym zaangażowaniu, nasi uczniowie zajęli ex aequo 5-6 m-ce
wśród szkół ponadpodstawowych.
Zespół Szkół Ekonomicznych reprezentowali: Igor Bańkowski, Jakub Ciesielski, Martin Deja, Damian
Jabłoński, Bartosz Koźlakowski, Norbert Łojko, Marcel Michalik, Bartosz Momot, Piotr Owczarek,
Gabriel Przybyła, Dawid Simiński oraz Kacper Szyszka.”
W poniedziałek natomiast nasza szkoła wzięła udział w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży w
Unihokeju dziewcząt. Nasze uczennice znalazły się w pierwszej z dwóch grup w której walczyły
przeciwko: Zespołowi Szkół Ogólnokształcących nr 1, Zespołowi Szkół Ogólnokształcących nr 2 oraz
Zespołowi Szkół Kreowania Wizerunku. W pierwszym poniedziałkowym meczu nasze dziewczęta
zmierzyły się z drużyną z Przemysłowej, z którą za sprawą rzutu karnego Nadii Kluki wygrały 1:0. W
drugim meczu natomiast rywalizowały z drużyną gospodarzy, która wygrała 6:0.
Dzięki zwycięstwu w meczu z IILO, nasza drużyna awansowała do czwartkowego półfinału. W
pierwszym meczu walki o medale dziewczęta uległy drużynie z Zespołu Szkół Technicznych i
Ogólnokształcących i przegrały 2:0. W meczu o brązowy medal, po zawziętej walce przeciwko
drużynie Zespołu Szkół Kreowania Wizerunku, o wyniku zdecydowały rzuty karne, który zakończyły
się rezultatem 0:1 na korzyść przeciwniczek.
Po wyrównanych meczach, walce i dużym zaangażowaniu, uczennice naszej szkoły zajęły IV m-ce
wśród szkół ponadpodstawowych.
Zespół Szkół Ekonomicznych reprezentowały: Noemi Gogoc, Dominika Kęsik, Nadia Kluka, Nela
Kreczko, Zuzanna Majewicz, Karolina Nicpoń, Amelia Nowacka oraz Gabriela Zgierska.
W piątek 15.11.2024 r., w Filharmonii Gorzowskiej, klasa 2F uczestniczyła w szóstej już edycji Gorzowskiego Forum Gospodarczego, które zostało zorganizowane przez Miasto Gorzów pod hasłem „Kształtowanie jutra”.
W trakcie spotkania dyskutowano na temat: „Autentyczność i Zaangażowanie Jutra”, „Jeśli Chcesz Pokoju, Przygotuj Się do Wojny”, „Silver Tsunami – Siła Pokolenia 50 Plus” „AI – Innowacja czy Inwazja”.
Nowa galeria Dzień Zdrowego Śniadania została dodana do albumu fotograficznego
W dniu 8.11.2024r. uczniowie Ekonomika wzięli udział w akcji pod nazwą Dzień Zdrowego Śniadania.
Celem organizacji tego dnia było zachęcenie młodzieży do zdrowego odżywiania się oraz jedzenia śniadania, ponieważ daje ono moc na cały dzień. Uczniowie przygotowali śniadania przeliczając kalorie, nadawali im nazwy, a zanim zostały one ze smakiem zjedzone wzięły udział w międzyklasowym konkursie śniadaniowym, gdzie pod uwagę brane były zastosowanie zdrowych składników, pomysłowość, estetyka wykonania posiłku.
Najlepiej oceniono śniadania klas:
I miejsce: 3D, 2B;
II miejsce: 5A, 2D;
III miejsce: 2E, 3B.
Śniadania miały też akcenty biało-czerwone w związku ze zbliżającą się kolejną rocznicą odzyskania niepodległości i to kryterium najlepiej zastosowała w swoim śniadaniu klasa 3C.
Wspólne przygotowanie oraz jedzenie posiłków sprzyja tez budowaniu dobrych relacji zarówno w domu jak i w szkole, dlatego warto je praktykować. |Dziękujemy wszystkim za udział w tej akcji.
Powered by aSc EduPage