• Ekonomik w Berlinie

     • Przyszła zima, czas na przedświąteczny jarmark bożonarodzeniowy! Chcąc poczuć atmosferę świąt, uczniowie Ekonomika wraz z opiekunami wybrali się w ubiegłym tygodniu do Berlina na jarmark bożonarodzeniowy. To właśnie tutaj mogliśmy degustować słodkie oraz wytrawne niemieckie specjały. Wycieczka nie mogła odbyć się bez zwiedzania zabytków stolicy Niemiec. Wśród nich nie zabrakło Bramy Brandenburskiej, siedziby niemieckiego parlamentu czyli Reichtagu. Uczniowie znaleźli również czas na zwiedzenie Muzeum Techniki i Spectrum. W drodze powrotnej odbył się szybki quiz zdobytej wiedzy, a uczniowie wrócili do domu z małymi upominkami:)

       

                                                                                                                                  Tekst oraz fotorelacja Magdalena Wójcik

     • Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka i Dziecka

     • W dniu  15 grudnia w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka i Dziecka. Z tej okazji uczniowie wysłuchali audycji radiowej na temat Praw Człowieka i Dziecka (audycję poprowadzili Amelia Kondraciuk z klasy 1E5, Dustin Kalish z klasy 3D5, Bartosz Kaak z klasy 4D oraz Pan Tomasz Borecki. Uczniowie rozwiązali również quiz, który polegał na odnalezieniu w szkole kodów QR z zakodowanymi pytaniami i odpowiedziami dotyczącymi praw człowieka. Po zebraniu tych informacji klasy dopasowywały pytania do odpowiedzi. 

     • Jarmark Mikołajkowy. Pomagamy

     • W dniu 6 grudnia Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował Jarmark Mikołajkowy, podczas krórego zbierał środki na zimową pomoc dla czworonogów z gorzowskiego schroniska  oraz kompletował paczki świąteczne dla wybranych rodzin uczniów naszej szkoły. Na stoiskach Mikołajkowego Jarmarku  można  było kupić produkty własnoręcznie wykonane przez naszych uczniów: maskotki, biżuterię, drewniane ozdoby, kolorowe zapachowe mydełka, oraz ciasta. W szkolnej kawiarence były  również sprzedawane pączki.

      Brawo Uczniowie! Dziękujemy opiekunom Samorządu Uczniowskiego.