• Zobaczyliśmy spektakl pt. "Papusza znaczy lalka"

     • W czwartek tj. 27 października udaliśmy się do Teatru in. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim na spektakl pt. "Papusza znaczy lalka". Spektakl wyreżyserowany przez Jacka Głomba okazał się metaforyczną opowieścią o życiu gorzowskiej poetki Bronisławy Wajs czyli Papuszy. Niebywałą przyjemnością dla nas było zobaczenie na scenie wśród wyśmienitych aktorów naszego teatru  P.P. Jerzego Dutkiewicza, nauczyciela historii w naszej szkole. Pan Jerzy Dutkiewicz uświetnił spektakl swoją grą na kontrabasie w asyście harfy i skrzypiec. Wrócilismy do szkoły przepełnieni artystycznymi wrażeniami i chętni do dyskusji na temat obejrzanego przedstawienia. 

     • Piłka Nożna Dziewcząt w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży

     • 25 października bieżącego roku odbyły się rozgrywki Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży w piłce nożnej dziewcząt. Po wyrównanych meczach, walce i dużym zaangażowaniu, uczennice naszej szkoły zajęły III m-ce wśród szkół ponadpodstawowych. 

      W zawodach naszą szkołę reprezentowały:

      Bucholc Agata, Kluka Nadia, Kobak Anita, Kolasa Martyna, Mazur Laura, Oleksyn Gabriela, Przybyła Nikola, Walkiewicz Marta. 

      Klasyfikacja końcowa:

      1. ZSTiO

      2. II LO

      3. ZS Ekonomicznych

      4. ZS Gastronomicznych

      5. ZS Odzieżowych 

      6. IV LO

      Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

     • Dzień Języków Obcych w Ekonomiku

     • W minionym tygodniu świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji zorganizowany został w naszej szkole konkurs dla klas pierwszych. Uczniowie zmagali się z różnorodnymi konkurencjami, m.in. z konkurencją muzyczną, odpowiadali na pytania z wiedzy ogólnej. Wykazali się również znakomitą znajomoscią krajów oraz ich stolic. Klasy zaangażowały się również w przygotowanie europejskich śniadań. Jury w składzie: Pani Ewa Karasińska, Pani Aleksandra Nikolak oraz Pani Joanna Lewandowska  były pod ogromnym wrażeniem ich umiejętności kulinarnych. 

      W konkursie triumfowali:

      miejsce pierwsze : kl. 1E5,

      miejsce drugie: kl. 1A5 oraz kl. 1C5,

      miejsce trzecie: kl. 1F5,

      miejsce czwarte: kl. 1B5,

      miejsce piąte: kl. 1D5.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy:)

      tekst Magdalena Wójcik

     • W Instytucie im. Biskupa Wilhelma Pluty

     • W dniu 18 października uczniowie klasy 1B5 odwiedzili Instytut im. Biskupa Wilhelma Pluty, który mieści się przy ulicy 30 Stycznia 1. Na początku naszej wizyty w tym wyjątkowym miejscu, diakon Damian zaprezentował krótki film prezentujący alumnów Seminarium Duchownego, którzy obecnie kształcą się w siedzibie Instytutu.Następnie diakon Damian zapoznał uczniów z historią budynku (mieścił się tu kiedyś pałac biskupi) oraz z postacią Sługi Bożego biskupa Wilhelma Pluty. 

      Tomasz Jóźwiak, nauczyciel religii

     • "Złap swój ster"

     • W dniu 20 października czniowie klasy 4B uczestniczyli w spotkaniu eksperckim "Złap swój Ster" zorganizowanym w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Organizatorem spotkania było Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim, a spotkanie odbyło sie w auli Akamemi im. Jakuba z Paradyża. 

       

     • Wycieczka do Torunia i Bydgoszczy

     • W dniach 10 -12 października 2022 byliśmy na wycieczce w Toruniu i Bydgoszczy.Toruń powitał Nas słońcem, zapachem piernika, średniowieczną historią miasta, piękną gotycką architekturą i legendami. Zanurzyliśmy się wąskich uliczkach, ruinach zamku i spacerowaliśmy po Parku Etnograficznym. Na seansie w Planetarium otuliło Nas niebo pełne gwiazd, planet i galaktyk. Spróbowaliśmy też zmierzyć się z Krzywą Wieżą, ale Nas ostatecznie pokonała. A Bydgoszcz odsłoniła przed Nami tajemnice Wyspy Młyńskiej i Starego Miasta

            Z piernikowym pozdrowieniem 

      uczniowie klas 1C5 i 4A5 oraz opiekunowie Izabela Anioł, Joanna Maciejewska, Danuta Niedzielska   

     • Turniej Tenisa Stołowego w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży

     • 20 października b.r. odbyły sie rozgrywki Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży w tenisie stołowym. W rozgrywanym turnieju naszą szkołę reprezentowali: Natalia Bartoszewska (2D5), Nikola Przybyła (1A5), Wiktoria Wyżga (2D5), , Damian Jabłoński (2B5), Nikodem Mądzelewski (4C), Barosz Reinhardt (4D). Wszystkim zawodnikom dziękujemy za zaangażowanie i walkę!

      Nauczyciele wychowania fizycznego

     • Ewakuacja w szkole

     • 18 października b.r. w trosce o bezpieczeństwo uczniów w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły. Akcja przebiegła sprawnie. Brawo uczniowie!

     • Turniej szachowy w ramach GSM

     • Przy ulicy  Chrobrego 28 w Klubie Szachowym Stilon spotkało się 10 drużyn szachowych gorzowskich szkół. W Turnieju w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży  Zespół Szkół Ekonomicznych reprezentował Marcel Mazurek, Hynek Kajetan, Ibrahim Saris, Maciej Zakrzewski oraz Zuzanna Wesoły. 

      Dziękujemy!

       

     • Profilaktyka raka piersi

     • Październik jest miesiącem profilaktyki raka piersi. Z tej okazji na zaproszenie odpowiedziały i odwiedziły naszą szkołę członkinie Gorzowskiego Stowarzyszenia Amazonek oraz pracownicy Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Dziękujemy za wspaniałą lekcję profilaktyki! 

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • W dniu 7 października do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia przyłączyli się również uczniowie Ekonomika. Przeprowadzone zostały krótkie rozgrywki klasowe, w trakcie których reprezentanci poszczególnych klas rozwiązywali zadanie. Zagadki matematyczne przygotowała dla uczniów P.P. Renata Fil. Maksymalną ilość punktów uzyskały klasy: 1A5,1C5, 1D5, 1EF, 1F5, 2C5, 2D5, 3A5, 4A5, 4B5 i maturalna klasa 4C.