• MATura+

     • W dniu 27 września b.r. uczniowie klas maturalnych pod opieką nauczycieli matematyki uczestniczyli w spotkaniu organizacyjnym projektu Edukacyjnego MATura+ , który miał na celu wsparcie nauczania matematyki oraz przygotowanie do egzaminu maturalnego. Projekt jest prowadzony dla uczniów czterech województw przez firmę Edukacyjną ELITMAT Dariusz Kulma działającą we współpracy z Fundacją Banku Gospodarstwa Krajowego Empiria i Wiedza. Przed uczniami 106 godzin bezpłatnego kursu online.

     • Zajęcia edukacyjne w Biurze Nowych Technologii

     • 19 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wirtualnych warsztatach historycznych prowadzonych przez Biuro Nowych Technologii Instytutu Pamięci Narodowej. Biuro Nowych Technologii to najnowsza, mobilna placówka Instytutu Pamięci Narodowej, powołana 13 września 2022 roku. Jednym z głównych zadań Biura Nowych Technologii jest docieranie do młodych ludzi z wartościowym, ale też atrakcyjnym cyfrowo przekazem historycznym, który trafi do ich wrażliwości i przede wszystkim zainteresuje opowieścią o historii. Projekty Biura Nowych Technologii wykorzystują najnowsze technologie informatyczne udostępniane na komputerach, smartfonach, tabletach czy goglach VR. Premiera Biura Nowych Technologii odbyła się w Warszawie 13 września, a następnie na mobilnej platformie Biuro wyruszyło w pierwszą dwumiesięczną trasę po Polsce. Gorzów był pierwszym po Warszawie miastem, w którym odbyły się zajęcia dla młodzieży szkolnej. Mobilna platforma Biura zatrzymała się na Placu Grunwaldzkim zaledwie na kilka godzin. W zajęciach mogły uczestniczyć tylko trzy grupy uczniów. Uczniowie  Ekonomika ( w dwóch grupach) również tam byli (3B5 i 4B)! 

      Tekst i organizator przedsięwzięcia P.P. Jerzy Dutkiewicz

     • Akcja Sprzątanie Świata 2022

     • 16 września wybraliśmy się  na rajd pieszy trasą 7 wzgórz. Podczas rajdu zbieraliśmy śmieci i świetnie się bawiliśmy na łonie natury. W ten sposób włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata 2022. Edycja 29

     • Kiermasz używanych podręczników

     • 7 września w szkole odbył sie kiermasz używanych podręczników. Akcję zorganizował Samorząd Uczniowski. Akcja samorządu zakończyła sie powodzeniem, wielu uczniów nabyło pożądane podręczniki. Powodzenia w nowym roku szkolnym!

     • Akcja Narodowe Czytanie

     • rW dniu 7 września w radiowęźle szkolnym wysłuchaliśmy audycji pt. „Ballady i romanse Adama Mickiewicza”. Utwory wieszcza czytali dla nas Pan Tomasz Borecki oraz uczennice klasy 3D5 – Daniela Sulich, Michalina Żołnierzak i Wiktoria Masłowska. Nasi lektorzy zaprezentowali dwie ballady:„Rybkę’ oraz „lilie".