• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

     • Po 10 miesiącach ciężkiej pracy, zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022. W dniu zakończenia widać było tylko uśmiechnięte i zadowolone twarze. Podczas uroczystości nagrodzeni zostali uczniowie z bardzo dobrymi wynikami w nauce, z najwyższą frekwencją oraz uczniowie wyróżniający się i reprezentujący barwy Zespołu Szkół Ekonomicznych poza murami szkoły. 

      Życzymy uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły dobrego wypoczynku!

      Nowa galeria Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 została dodana do albumu fotograficznego

      Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

     • Instaling na języku niemieckim

     • Instaling to nowoczesna i darmowa platforma wspomagająca pracę uczniów podczas nauki słownictwa. W marcu 2022r. grupa uczniów z klasy 2C5 oraz klasy 2D5  przystąpiły do 3-miesięcznego programu i  rozpoczęły pracę z pomocą platformy instaling. Uczestnicy projektu kilka razy w tygodniu rozwiązywali kilkuminutowe sesje.  W ten sposób  poszerzali swoją znajomość słownictwa niemieckiego, a poznane już wcześniej słówka utrwalali. Uczniowie, którzy dołączyli do projektu to:

      kl. 2C5: Mateusz Hawryluk, Julia Krzywicka, Martyna Moroch, Dagmara Woźniak,

      kl. 2D5: Julia Górnicka, Dustin Kalisch, Oliwia Olszańska, Roksana Pawlak, Julia Skowrońska.

       

      Magdalena Wójcik- opiekun projektu

       

     • Quiz wiedzy o Berlinie

     • Liczby, daty, wydarzenia- z tym mierzyli się uczniowie klas drugich oraz trzecich. W czerwcu 2022r. w  odbył się szkolny konkurs wiedzy o Berlinie.  Na zajęciach języka niemieckiego uczestnicy obejrzeli oraz wysłuchali 15- minutowego filmu dot. ciekawostek stolicy Niemiec. Następnie przystąpili do rozwiązania quizu. Zwycięzcami okazali się:

      I miejsce: Jakub Weselski, kl. 3A,

      II miejsce: Sławek Dobkowicz, kl. 2D5,

      III miejsce: Marcel Buczyński, kl. 2C5.

      Magdalena Wójcik- opiekun konkursu

     • Konkurs czytelniczy z języka angielskiego

     • W dniu 14 czerwca w naszej  szkole odbył się konkurs czytelniczy z języka angielskiego. W konkursie udział wzięli uczniowie z klas pierwszych i drugich.  Zadaniem uczniów było przeczytanie w j.angielskim opowiadania Antoniego Czechowa i udzielenie odpowiedzi na 15 otwartych pytań. Oto wyniki konkursu:

      I miejsce -  Joanna Piątkowska z klasy 1B5 oraz Amelia Nowik z kl.1D5, 

      II miejsce -  Magdalena Frańczak z kl.1D5, 

      III miejsce - Kornelia Makowska z kl.1C5 i Mateusz Wilki z kl.1B5. 

      Wyróżnienia otrzymali Wiktora Cichocka z kl.2C5 oraz Zuzanna Watral z kl.1B5. 

      W konkursie wzięło udział 25 uczniów.

     • Egzaminy zawodowe

     • Egzaminy maturalne  mamy juz za sobą, a teraz nastał czas egzaminów zawodowych. Uczniowie klas trzecich technikum pięcioletniego zmagają się z egzaminami  w kwalifikacjach w zawodach: technika ekonomisty,  technika handlowca, technika rachunkowości  oraz technika reklamy.

      Przed egzamninem technika handlowca

     • Finaliści Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2022

     • W dniach 2 i 3 czerwca w Warszawie odbył się finał  Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2022. Finałową dwudziestkę  stanowili miniprzedsiębiorcy wybrani spośród ponad 200 założonych przez uczniów w roku szkolnym 2021/2022 mini firm. Naszą szkołę w Warszawie reprezentowało miniprzedsiębiorstwo MAMI Creations - Alicja Piefka, Marta Kotłowska, Martyna Milkowska, Ivan Kurylenko. Opiekunem uczniów była Pani Elżbieta Tomczyk-Bazela. Komisja Konkursowa, oceniająca projekty była złożona z przedstawicieli biznesu i mediów oraz ekspertów Ministerstwa Rozwoju i Technologii i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Oceniając uczestników jurorzy brali pod uwagę: pomysł na biznes, współpracę w zespole, a także umiejętność rozwiązywania problemów biznesowych.

      Dziękujemy Miniprzedsiębiorstwu MAMI Creation za reprezentowanie naszej szkoły w stolicy! Gratulujemy tytułu finalistów!

     • "Dzień walki z otyłością"

     • Taki dzień jak "Dzień walki z otyłością" to dobra okazja, by uświadomić sobie, że  hasło zdrowy styl życia nie może być tylko nudnym sloganem. W ramach akcji propagującej zdrowie i urodę, której inicjatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego w naszej szkole -  w czasie długiej przerwy odbywały sie różne formy tańca na boisku szkolnym, a każdy uczeń został poczęstowany zdrową przekąską...tak trzymajcie Drodzy Uczniowie! Nie tylko podczas przerw międzylekcyjnych! Ruch na świeżym powietrzu i racjonalne odżywianie zdecydowanie polepszą Wasze zdrowie i urodę!

     • Finalistka XLV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

     • W dniach 27 i 28 maja 2022r.  na terenie Kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyły się eliminacje centralne - Finał XLV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.
      Uczniowie rywalizowali w 11 blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, ogrodnictwo, gastronomia, technologia żywności, agrobiznes, leśnictwo, ochrona i inżynieria środowiska, architektura krajobrazu oraz weterynaria.

      Uczennica klasy 4A Wiktoria Głowińska reprezentowała Naszą Szkołę w Finale XLV OWiUR w bloku Agrobiznes.

      Wiktora Głowińska uzyskała tytuł Finalisty.

      Serdecznie gratulujemy Wiktorii i opiekunowi Pani Katarzynie Ławreszuk. Życzymy dalszych sukcesów!

       

       

     • Ekonomik w AJP

     • W minionym tygodniu grupa uczniów z kl. 1A5 oraz 2D5 wraz z opiekunami Panią Ewą Karasińską oraz Panią Magdaleną Wójcik uczestniczyli w otwarciu wystawy poświęconej Emilowi Krebsowi- geniuszowi językowemu. Wystawa miała miejsce w bibliotece AJP. Po uroczystym otwarciu wykład wygłosił pan Eckhardt Hoffman. Nasi uczniowie chętnie brali udział w przygotowanych zadaniach stacyjnych. Przedstawiciele naszej szkoły zmagali się ze śpiewaniem w języku niemieckim, nagrywaniem scenki oraz wykonaniem plakatu. Na koniec wszyscy  otrzymali zaświadczenia uczestnictwa w programie.

      Magdalena Wójcik