• Wycieczka do Poznania w ramach programu „Poznaj Polskę”

     • 19 maja uczniowie klas 2B5 oraz 2C5 wraz z wychowawcami uczestniczyli   w wycieczce do Poznania. Celem wycieczki było poznanie historii Polski. Zwiedzanie wycieczki zaczęliśmy od Katedry w Ostrowie Tumskim, przed którą spotkaliśmy się z przewodnikiem.  Zobaczyliśmy  również Stare Miasto oraz Muzeum Archidiecezjalne. To był bardzo aktywny dzień przy pięknej pogodzie.

      Magdalena Wójcik- wychowawczyni kl. 2C5

       

     • Wyniki konkursu „Osterkarten”

     • W kwietniu odbył się szkolny konkurs „Osterkarten”- na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Wpłynęło ponad 40 prac. Uczniowie doskonale poradzili sobie z pisaniem  życzeń w języku niemieckim. Komisja zgodnie stwierdziła, że wybrane prace wyróżniały się kreatywnym podejściem do tematu.

      Miło nam poinformować, iż zwycięzcami zostali:

      I miejsce- Zuzanna Zamłynna z kl. 2A5,                            

      II miejsce- Amelia Szczepaniak z kl. 2A5,

      III miejsce- Natalia Czaja z kl. 2D5 oraz Małgorzata Jakubowska z kl. 2B5.

      Wyróżnienia otrzymali :

      Emilia Durka z kl. 3A oraz Piotr Owczarek z kl. 2B5.

      Serdecznie gratulujemy!

      Wręczenie dyplomów oraz nagród odbędzie się podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

       

      Magdalena Wójcik- opiekun konkursu

     • Wycieczka do Warszawy w ramach programu "Poznaj Polskę"

     • W dniach od 16 do 18 maja br. uczniowie klasy 1A5 i 1D5 udali się wraz z opiekunami na wycieczkę szkolną do Warszawy. W stolicy zobaczyli ogrody barokowego Pałacu w Wilanowie, Łazienki Królewskie, Zamek Królewski, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Centrum Nauki Kopernik. Napięty grafik zwiedzania uprzyjemniła im piękna, słoneczna pogoda. Wrażeń było co niemiara i pozostała tylko chęć powrotu do Warszawy, by zobaczyć jeszcze więcej...

     • Laureaci konkursu „Historyczna pamięć miejsca w którym mieszkam 1945-1989”

     • Znamy już wyniki konkursu "Historyczna pamięć miejsca w którym mieszkam 1945 - 1989". Organizatorami konkursu były: Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie i Poznaniu, Delegatura Gorzów Wlkp., Punkt Zamiejscowy IPN w Zielonej Górze oraz Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. Konkurs miał zasięg regionalny i obejmujmował uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich znajdujących się na obszarze województwa lubuskiego.

      Miło nam poinformować, że I miejsce w konkursie zajął Szymon Duda (2C5), a II miejsce Kewin Rzetelny (2C5). Gratulujemy chłopcom i Ich opieknowi Panu Jerzemu Dutkiewiczowi.

     • Ekonomik Złotą Szkołą Narodowego Banku Polskiego

     • Z radością informujemy, że nasza szkoła ponownie zdobyła tytuł Złotej Szkoły NBP II edycji 2021/2022. Jesteśmy w gronie szkół - liderów edukacji ekonomicznej w kraju. Gratulujemy koordynatorowi konkursu w naszej szkole Pani Izabeli Anioł, opiekunowi uczniów Pani Agnieszce Łani oraz Drużynie Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej z klasy 3A5.

     • Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2022

     • Miło nam poinformować, że po raz kolejny w historii naszej szkoły miniprzedsiebiorstwo zakwalifikowało się do finału konkursu "Produkcik". Komisja kwalifikacyjna złożona z przedstawicieli biznesu reprezentujących firmy Avanade, BNY Mellon, Euroclear Bank, Europ Assistance, UBS dokonała w dniach 25 kwietnia – 5 maja 2022 r. oceny działalności młodzieżowych miniprzedsiębiorstw. Komisja postanowiła zakwalifikować do finału Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo  PRODUKCIK 2022  20 szkolnych miniprzedsiębiorstw. Wsród nich jest nasze MAMI Creations. Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2022 odbędzie się w dniach 2-3 czerwca br. w Warszawie.

      Zwycięskie miniprzedsiębiorstwo będzie reprezentować Polskę podczas Festiwalu Przedsiębiorczości Gen-E 2022 w Tallinie w dniach 12-14 lipca 2022 r.

      Gratulujemy naszym uczniom i Pani Elżbiecie Tomczyk-Bazeli !

     • Matura 2022

     • Od 4 maja absolwenci naszej szkoły zmagają się z maturą. Maturzyści mają już za sobą egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym, matematyki na poziomie podstawowym, języków obcych, filozofii. Przed absolwentami jeszcze egzamin z historii, matematyki na poziomie rozszerzonym, geografii, biologii, wiedzy o społeczeństwie oraz fizyki. Trzymamy nadal mocno kciuki!

     • "Bieg Szesnastki"

     • W dniu 22 kwietnia b.r. uczniowie z klasy 1A5 oraz 1B5 wzięli udział w charytatywnym Biegu Szestnastki z okazji 40-lecia szkoły. Zadaniem zawodnika było przebiec, przejść, przemaszerować dystans 4 km. Uczniowie licznie wsparli tę akcję, której celem było zebranie środków fimansowych dla Gorzowskiego Centrum Psychiatrii Dziecięcej. Dziękujemy bardzo uczniom za zaangażowanie.