• Wycieczka pasjonatów historii

     • W dniu 25 października uczniowie z klas 1A, 1D i 4D  pojechali  na wycieczkę nad morze do Międzyzdrojów oraz do Centrum Słowian i Wikingów, które jest rekonstrukcją zabudowań wczesno-średniowiecznego Wolina z  IX, X i XI wieku.  Czuli się tu  wyśmienicie, jakby przeniesieni w czasie, gdyż osada ma charakter skansenu. Uczniowie mieli okazję podziwiać rekonstrukcje chat o konstrukcji zrębowej, palisadowej, plecionkowej i międzysłupowej, bramę z fragmentem palisady, drewniane drogi i trzy wiaty warsztatowe. Zwiedzając zabudowania, mieszkalne i rzemieślnicze  zobaczyli jak mogło wyglądać życie codzienne dawnych ludzi, jak mieszkali i pracowali. We wnętrzach chat widzieli repliki oraz stylizacje mebli, narzędzi i przedmiotów codziennego użytku sprzed 1000 lat. Zbierali runy i rywalizowali ze sobą w czterech grupach. Zabawa była przednia, a na zakończenie odbytych warsztatów każdy mógł skosztować przemysznego podpłomyka. Ostatnim punktem wycieczki był spacer brzegiem morza w Międzyzdrojach. Pogoda dopisała, morze przywitało uczniów spokojem i  brakiem wiatru, przez co przechadzka  była bardzo przyjemna i żal było się z morzem pożeganać. Do Gorzowa uczniowie wrócili wieczorem, z głowami pełnymi wrażeń. 

     • Konsultacje Strategii Rzeczpospolitej Polskiej na rzecz Młodego Pokolenia

     • Dnia 21 października 2021 roku o godzinie 17:00 rozpoczęła się konferencja pt. "Konsultacje Strategii Rzeczpospolitej Polskiej na rzecz Młodego Pokolenia". Uczestniczyli w niej Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Dustin Kalisch oraz Rzecznik Praw Ucznia Mateusz Hawryluk. Dustin rozmawiał na temat przedsiębiorczości i rynku pracy, natomiast Mateusz na temat Społeczeństwa obywatelskiego oraz kultury. Podczas spotkania były poruszane kwestie takie jak przeładowany godzinami zajęć plan lekcji w szkole średniej, skoncentrowanie się w większym stopniu na przedmiotach praktycznych w szkole średniej oraz branżowej, rozwijanie szkół średnich w szczególności Technikum oraz Szkoły Branżowe o nowoczesne sprzęty takie jak drukarki 3D oraz inne urządzenia wspomagające pracę oraz rozwój u uczniów, umowy zlecenie - polepszenie ich jakości, zawód nauczyciela - płaca, organizacja pracy, zmniejszenie ilości dokumentacji, skrócenie ścieżki awansu.

     • Integracja

     • 20 października klasa 4D wraz z wychowawcą Panią Anną Małyszek udali się do Bowling Słowianka, by wspólnie spędzic czas. Pobyć ze sobą trochę dłużej. To był świetny  czas.

     • Wycieczka do Poznania

     • 18 października klasy 3A, 3D, 3B5 i 1B5 wraz z wychowawcami udały się na wycieczkę do Poznania. Przygodę poznańską rozpoczęły od spaceu po Starym Rynku, przywitaniu się w samo południe z Pyrkiem i Tyrkiem - koziołkami poznańskimi oraz wizytą w Muzeum Czekolady. W muzeum uczniowie uczestniczyli w warsztatach, podczas których każdy z nich wykonał tabliczkę czekolady i mógł ja przyozdobić według własnego  uznania. Pożegnawszy sie ze Starym Miastem uczniowie pojechali do Ogrodu Zoologicznego. Tutaj spotkali niedźwiedzie, słonie, bizony, dziki, żubry, małpy, lemury, strusie, wilki oraz foki. Nie lada atrakcją okazała sie kolejka z przemiłym Panem Motorniczym, która ułatwiała przemieszczanie się po ZOO. Spacer jesienny okazał sie strzałem w dziesiątkę, gdyż ogród zoologiczny wyglądał przepięknie ze względu na wielobarwność drzew i krzewów, a spokój, cisza i natura nastroiły optymistycznie uczestników wycieczki.

      fotorelacja z wycieczki

       

     • W Teatrze

     • 13 października na godz. 13.00 udaliśmy się do Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. na musical  pt. "1980 Ty". Reżyserem musicalu jest Pan Jan Tomaszewicz. Uczniowie obejrzeli spektakl w ramach miejskiej kampanii przeciw uzależnieniom. Opowiedziana historia miłości młodych ludzi na tle wydarzeń sierpniowych "80" zachwyciła wielu z nas. Popisy wokalne głównych bohaterów  również nas urzekły. Historię walki o wolną Polskę zawsze warto sobie przypomnieć. O wartości takie jak wolność, miłość trzeba zawalczyć. O tym jest ten musical.

      Na zdjęciu uczennice 4D po spektaklu.

     • Przerwa na czytanie

     • W dniu 12 października wzięliśmy udział w kolejnej II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Udział wzięło 213 uczniów z klas: 4A, 4D, 4C, 3A5, 2D5, 2C5, 1D5, 1A5, 1C5.

      •  Fotorelacja z "Przerwy na czytanie"
     • 1C5 wygrywa konkurs językowy

     • W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języków Obcych, w poniedziałkowe popołudnie w auli szkolnej odbył się konkurs dla klas pierwszych. Uczniowie zmagali z konkurencjami językowymi oraz sprawnościowymi. Rozwiązywali quizy, wypowiadali łamańce językowe aż w 3 językach ( w j. polskim, j. angielskim, oraz j. niemieckim), a przedstawiciele klas wykazali się niezwykłą kreatywnością podczas tworzenia plakatów reklamowych wybranych krajów. Najlepszym zespołem okazała się klasa 1C5. Gratulujemy!

     • Samorząd Uczniowski po wyborach

     • Skład Rady Samorządu Uczniowskiego 2021/2022Przewodniczacy SU - DUSTIN KALISCH 2D5 Zastępca Przewodniczącego - Bartosz Kaak 3D Rzecznik Praw Ucznia - Mateusz Hawryluk 2C5 Sekretarz - Laura Osiadacz 1D5, Anastasia Didyk 1D5 

      Przedstawiciele klas w Radzie SU:

      1A5 Jagoda Piotrowska1B5 Wiktoria Łukasik, Maja Kubicz1C5 Wiktoria Duda, Oliwier Mańkowski1D5 Natalia Nikolak2A5 Karolina Nicpoń, Amelia Szczepaniak2B5 Nikola Wasilewska, Weronika   Lukhovetska, Wiktoria Nikiel2C5 Karolina Warsz, Aleksandra Matusiak2D5 Gosia Kopiczko, Daniela Sulich3A  Martyna Taratuta, Monika Klodawska,    Oliwia Jankowska3A5 Oliwia Salomon, Aleksandra Obromska3B  Laura Szczuka3B5 Agata Modrzejewska, Aleksandra   Cyganiak3C  Natalia Raniewicz, Michał Szklarz3C5 Oliwier Krystyniak3D  Patrycja Fabianowicz, Patrycja   Linkiewicz3D5 Karolina Rudzińska, Aleksandra  Jabłońska4A Klaudia Gawrońska, Klaudia Rackiewicz4B Jacek Wijata4C Wiktoria Turowska4D Wiktoria Jachimowska, Aleksandra  Wielgos.

      Życzymy powodzenia! Rozwijajcie nam się pięknie.

      Na zdjęciu Rada SU

     • Nowy Radiowęzeł Szkolny

     • Mamy w szkole nowy radiowęzeł! Nowe głośniki pojawiły się na korytarzach szkoły. Nowy skład personalny radiowęzła. Nowa jakość muzyki. Coś dla ucha dla każdego...Dzisiaj np. przywitała nas z samego rana muzyka filmowa. Miło było rozpocząć kolejny tydzień w szkole. Dziękujemy.

      A o to sprawcy wszystkich tych nowości:

      Opiekun Radiowęzła - Pan Jerzy Dutkiewicz,

      uczniowie z klasy 2D5: Mateusz Nóżka i Sławek Dobkowicz oraz wspomagający Ich - Nadina Łania i Łukasz Kowalski.

       

       

     • Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

     • 10 pażdziernika odchodzilismy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Równowaga psychiczna jest tak samo ważna jak zdrowie fizyczne. Wszelkie negatywne emocje, jak: poczucie napięcia, zdenerwowania czy smutku oddziałuje również na nasz stan fizyczny. Umysł i ciało są ze sobą nierozerwalnie powiązane. Dlatego tak ważne jest, aby każdego dnia wspierać swój dobrostan psychiczny.
      Zatem w jaki sposób na co dzień można zadbać o zdrowie psychiczne?


      Ruszaj się - codzienna dawka wysiłku znacznie poprawia nastrój, powoduje wzrost poziomu hormonów szczęścia, które pozytywnie oddziałują zarówno na umysł jak i ciało. Aktywność fizyczna znacznie poprawia koncentrację umysłu, obniża poziom stresu, napięcia i znużenia.
      Jedz zdrowo - pełnowartościowa dieta jest podstawą prawidłowego funkcjonowania fizycznego i psychicznego. Nie dostarczając odpowiedniej ilości witamin i składników odżywczych, przyczyniasz się do zaburzeń koncentracji, braku energii, a nawet wybuchów złości.
      Śpij dobrze - odpowiednio długi, nieprzerwalny sen pozytywnie wpływa na regeneracje organizmu i psychiki. Niedobór snu zwiększa problemy z koncentracją, ma wpływ na rozdrażnienie i negatywne nastawienie do kolejnego dnia.
      Otaczaj się pozytywnymi ludźmi - podtrzymuj dobre relacje, dbaj o przyjaciół, dziel się z nimi swoimi problemami i emocjami, dawaj i przyjmuj wsparcie od innych. Dbanie o więzi z innymi pomaga radzić sobie ze stresem, pozwala zmniejszyć niepokój i napięcie.
      Odpoczywaj i rozwijaj pasje - daj sobie czas na odprężenie, stosuj ćwiczenia relaksacyjne, wykonuj aktywności, które przynoszą Ci radość i rozluźnienie, realizuj swoje zainteresowania i hobby, zachowaj równowagę między nauką, zabawą i wypoczynkiem, która pozwoli na osiągnięcie równowagi emocjonalnej.
      Proś o pomoc - poszukaj wsparcia lub pomocy psychologicznej, jeśli odczuwasz silny stres przez dłuższy czas, nie ignoruj niepokojących objawów, które pogarszają twój stan psychiczny.

     • Wycieczka

     • W dniu 28 września uczniowie z klas 3D5,  3A5, 2C5 z wychowawcami  pojechali na wycieczkę do Poznania. Korzystajac z jesiennej aury spacerowali po poznańskim ZOO i doglądali zwierzęta. Okazało się, że wcale nie przeszkadzali zwierzakom, które chętnie wychodziły do odwiedzajacych. Uczniowie naszej szkoły zawieżli niedźwiedziom orzechy.  Serca młodzieży skaradła natomiast  Panda czerwona. Spacer był długi, bo uczniowie zrobili 20 tys. kroków. To był mile spędzony czas na łonie natury.

     • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     •  

      1 października  obchodziliśmy Dzień Tabliczki Mnożenia. Klasa 3C sprawdzała znajomość tabliczki wśród uczniów naszej szkoły, dodatkowo na lekcjach wychowania fizycznego odbywały się konkurencje sportowe, podczas których uczniowie mogli wykazać się znajomością tabliczki mnożenia. Gratulujemy uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki.