• Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021

          • Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego mamy juz za sobą...Najlepsi uczniowie odebrali gratulacje i nagrody od Dyrekcji Szkoły. Wszystkim Uczniom gratulujemy promocji i osiągniętych wyników. Drodzy Uczniowie, życzymy Wam  bezpiecznych wakacji, pełnych radości, odpoczynku i ciekawych przygód. Wracajcie we wrześniu do szkoły wypoczęci i złaknieni wiedzy. Do zobaczenia!

             

        • Bezpieczna Młodość
          • Bezpieczna Młodość

          • W naszej szkole został zrealizowany przy współpracy KMP w Gorzowie Wlkp. Wojewódzki Program Edukacyjno-Informacyjny pt.  "Bezpieczna Młodość". Program ten opierał się na prowadzeniu przez funkcjonariuszy KMP w Gorzowie Wlkp. systematycznych działań oraz zajęć lekcyjnych  na rzecz poprawy bezpieczeństwa młodzieży poprzez informowanie i edukację na temat skutków zachowań ryzykownych takich jak: zażywanie narkotyków, spożywanie alkoholu, cyberprzemocy, cyberprzestępczości, odpowiedzialności prawnej nieletnich, przestępstw z nienawiści, zapobieganie handlowi ludźmi oraz na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym . Podczas zajęć uczniowie mieli również możliwość zapoznania się z  zawodem policjanta.

            Spotkania funkcjonariuszki KMP pani Magdaleny Ziętek z uczniami poszczególnych klas odbywały się online.

            Zajęcia były dla uczniów bardzo interesujące i dostarczyły wiedzy praktycznej.

             

            https://lubuska.policja.gov.pl/go/wolnytekst/31250,Wojewodzki-Program-Edukacyjno-Informacyjny-pn-quotBezpieczna-Mlodoscquot.html

          • Konkurs "Denk"

          • W bieżącym roku szkolnym Instytut Goethego w Krakowie zainicjował konkurs "Denk" - "Pomyśl" dla młodzieży szkolnej. Główną ideą konkursu było rozwijanie kompetencji językowych oraz motywowanie młodzieży do zmian, a językiem projektu był język niemiecki. Do udziału w projekcie przystąpił uczeń kl. ID5- Dustin Kalisch. Podjął on temat  "Jugendliche wollen verstehen", t.j. Młodzież chce zrozumieć. Dustin badał wpływ zużycia toreb na środowisko. Swoje wyniki zaprezentował klasie podczas zajęć języka niemieckiego.                        

              Magdalena Wójcik- opiekun projektu

          • Uczniowie Ekonomika piszą opowiadania

          • Uczennice naszej szkoły - Aneta Wieliczko (1D5), Justyna Wieliczko (3A), Izabela Zawadzka (3A) i Małgorzata Jakubowska (1B5) wzięły  udział w  konkursie literackim „Horror w bibliotece”, zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie z okazji Tygodnia Bibliotek 2021.Wśród przyznanych wyróżnień i nagród znalazły sie nasze dwie uczennice: Izabela Zawadzka i Małgosia Jakubowska. Gratulujemy!

            Chętnych do przeczytania opowiadań naszych  młodych pisarek zapraszamy do biblioteki szkolnej.

             

          • Otrzymaliśmy certyfikat

          • Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych pod opieką Pana Jerzego Dutkiewicza wzięli udział w Ogólnopolskim Programie Aktywizacja Społeczeństwa Obywatelskiego.W wyniku realizacji programu szkoła otrzymała certyfikat.

          • XVIII Ogólnopolski Konkurs na Esej

          • Mija sto lat od momentu urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, poety, którego dzieło i los na zawsze skupiać w sobie będą dzieje pokolenia wojennego.  Dla wielu stał się ikoną generacji Kolumbów, a jego twórczość kojarzona jest zazwyczaj z doświadczeniem wojny. Jest Baczyński autorem rozpoznawalnym i lubianym, nieledwie kanonicznym, a przy tym mocno przypisanym do konkretnego czasu i miejsca.

                           Nie jest jednak tak, że o twórczości Baczyńskiego wiemy już wszystko lub prawie wszystko, i że jej potencjał interpretacyjny został wyczerpany. Wręcz przeciwnie, można powiedzieć, że nabiera ona nowego życia z każdą lekturą (oczywiście, lekturą uważną i zaciekawioną), w spotkaniu z odbiorcą, zwłaszcza takim, który nie poddaje się łatwo schematom krytycznoliterackim, czyta wiersze na własną rękę, z radością odnajduje w nich nieoczekiwane sensy i skojarzenia, i to niekoniecznie zgodne z przyjętymi odczytaniami. Pamiętajmy, że żadna twórczość nie jest zamknięta, skatalogowana, raz na zawsze określona. Poezja rozbrzmiewa na nowo za każdym razem, gdy słowa i frazy wierszy spotykają się z niepowtarzalną wyobraźnią i doświadczeniem kolejnego czytelnika. Jest to prawdą również w odniesieniu do twórczości poetyckiej Baczyńskiego.

                           Spróbujmy więc zastanowić się nad aktualnością poezji Baczyńskiego. Co takiego może nam ona powiedzieć w 2021 roku? Czy dzisiejszy czytelnik jest w stanie odnaleźć w niej coś istotnego i frapującego? Czy te wiersze mówią nam cokolwiek o nas samych? Nie są to łatwe pytania. Ale bynajmniej nie chodzi nam o jednoznaczne odpowiedzi. Ciekawi nas przede wszystkim współczesny, a przy tym możliwie osobisty odbiór twórczości poetyckiej Baczyńskiego. Jak wiele zostało z tej poezji dla czytelnika, dla którego wiek dwudziesty to historia? Co przetrwało próbę czasu? O czym warto pisać? Na co zwrócić uwagę? Baczyński – czy to rzeczywiście współczesny, bliski nam poeta?

            żródło://https://mbp.opole.pl/niezdefiniowana/wydarzenia/konkurs/xviii-ogolnopolski-konkurs-na-esej/

            Regulamin-konkursu-ESEJ-2021_(1).pdf

            Zgoda-na-przetwarzanie-danych-osobowych.pdf

            Serdecznie zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie!

            Biblioteka szkolna służy  pomocą i wsparciem.