• Mistrzostwa Polski Kadetek w sumo

     • W niedzielę 30 maja 2021 r. w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetek w sumo. Rewelacyjnie zaprezentowała się Julia Piniewska, uczennica klasy 2B5 i zajęła 2 miejce! Dodatkowo Julia zajęła 3 miejsce w kategorii OPEN. Gratulujemy!

      żródło://https://www.facebook.com/judogorzow/ K.S. AZS AWF Judo Gorzów Wielkopolski

     • Światowy Dzień Bez Tytoniu

     • Co roku, 31 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Tytoniu. Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Światowy Dzień bez Tytoniu został ustanowiony przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów - głównie nowotworami płuc, przełyku, krtani, gardła czy trzustki. Na całym świecie po papierosy sięga regularnie ponad miliard osób. Jeśli nie zostaną podjęte pilne działania zapobiegawcze, do roku 2030 tytoń może doprowadzić do zgonu ponad 8 milionów ludzi! Palenie i używanie tytoniu a COVID-19 Naukowcy są zgodni – zarówno osoby palące papierosy, jak i wapujące (używające papierosów elektronicznych i ich nowatorskich wyrobów), znacznie ciężej przechodzą infekcje koronawirusem. Niektóre badania wskazują na wyższe ryzyko infekcji SARS-CoV-2 u osób palących, ale wszystkie dowodzą ciężkiego przebiegu COVID-19 i większej częstości zgonów z tego powodu u osób palących.

      źródło://https://www.gov.pl/web/psse-wysokie-mazowieckie/informacja-medialna---swiatowy-dzien-bez-tytoniu-2021

     • Udział szkoły w programie „Dumni z Polski”

     • W dniach 11 i 12 maja 2021 uczniowie klas 1B5, 1C5, 2C5 i 2D5 uczestniczyli w wirtualnych zajęciach warsztatowych w ramach programu „Dumni z Polski”.

      „Dumni z Polski” to program edukacyjny, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości obywatelskiej wśród młodzieży.  Podstawową ideą programu jest promowanie nowoczesnego patriotyzmu i postaw proobywatelskich.

      Podczas dwugodzinnych zajęć uczniowie zapoznani zostali z następującymi zagadnieniami:

      Jakie prawa i obowiązki ma obywatel?

      Dlaczego warto angażować się w działalność pro bono?

      Jak planować swoją przyszłość?

      Czym jest dobro wspólne i jak pracować na jego rzecz?

      Gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa?

      Zajęcia stały się dla uczniów znakomitą okazją do refleksji i przedstawienia swoich poglądów na temat takich wartości , jak: patriotyzm, równość, tolerancja i troska o dobro wspólne.

      tekst Jerzy Dutkiewicz

     • Akcja "Z sercem dla hospicjum"

     • Uwaga!

      Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp. potrzebuje naszego wsparcia!

      Organizujemy zbiórkę rękawiczek nitrylowych, maseczek chirurgicznych, opatrunków, worków na śmieci, baterii, płynów do mycia podłogi, żeli do wc, kapsułek do zmywarki, materiałów plastycznych dla dzieci.

      Zbiórka trwa do 15 czerwca!!

      Dary przynosimy do biblioteki szkolnej!

      Miło będzie Was zobaczyć w szkole:-)

       

      "Różnorodność form opieki nad chorym i Jego rodziną to MISJA"

     • Matura 2021

     • Tegoroczne matury rozpoczęte! Za maturzystami jest już egzamin maturalny z języka polskiego oraz matematyki. Teraz  "już z górki". Powodzenia Drodzy Maturzyści na pozostałych egzaminach!