• Weekendowy Szlak Naukowy

     • W ramach Weekendowego Szlaku Naukowego uczniowie klasy 2D odwiedzili gorzowski AWF.
      W lalaboratoriach  układu ruchu człowieka, dietetyki i anatomii uczniowie mogli m.in. ocenić pod okiem ekspertów swoją sprawność fizyczną oraz uzyskać porady z zakresu żywienia.

     • Warsztat Design thinking - Projektanci innowacji

     • 19 listopada Marta Niebieszczyńska, Julisz Nierubiec i Jakub Judek - wspólnicy młodzieżowego miniprzedsiębiorstwa Julisz'n'Jacob -  uczestniczyli w Bydgoszczy w warsztacie "Design thinking - Projektanci innowacji".
      Podczas zajęć  wykwalifikowani trenerzy Googla uczyli młodzież kreatywnego myślenia oraz tworzenia innowacyjnych pomysłów i rozwiązań.

      Warsztat był świetną inspiracją oraz wsparciem w generowaniu ciekawych pomysłów na dalszą działalność miniprzedsiębiorstwa. 

      Opiekunem miniprzedsiębiorstwa Julisz'n'Jacob jest pani Elżbieta Tomczyk-Bazela

       

    • Dzień Księgowego w Ekonomiku
     • Dzień Księgowego w Ekonomiku

     • 8 listopada 2019 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych odbyła się cykliczna impreza „ Dzień Księgowego” zorganizowana w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce oddział w Gorzowie Wlkp. oraz Wydziałem Ekonomicznym Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp.

      Z grona zaproszonych gości głos zabrali miedzy innymi: Prezes Stowarzyszenia Księgowych, Pan Łukasz Drewniak i Prodziekan Wydziału Ekonomicznego oraz Wice Prezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Pani Małgorzata Trocka. Podkreślili oni ważność zawodu księgowego, przedstawili ścieżkę rozwoju w tym zawodzie oraz zachęcili uczniów szkoły do kształcenia w tym kierunku.

      Podczas uroczystości powołane zostało do działania Koło Młodego Księgowego, którego opiekunem została Pani Izabela Anioł, nauczyciel przedmiotów zawodowych w szkole, oraz członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Członkowie Koła otrzymali odznakę oraz legitymację członkowską Stowarzyszenia. Po oficjalnej części uroczystości odbyły się konkursy i występy artystyczne uczniów.

      Uroczystość przygotowała P. Izabela Anioł oraz Danuta Niedzielska wraz z uczniami z klas 3A, 2A, 1A, 1B, 1B5, 2D, 1D, 1C.
       

     • Dzień Kundelka

     • 25 października w Dniu Kundelka odbyła się w naszej Szkole kolejna już edycja akcji charytatywnej JEDEN ZŁOTY NA PSY I KOTY. Organizacją zajęła się klasa 1D5 wraz z wychowawcą. Klasa przygotowała kiermasz ciast oraz zbiórkę do specjalnie przygotowanej puszki. Ekonomik spisał się na medal!

      Uzbierano sporą sumkę, za którą zakupiono karmę wysokiej jakości - 120 kg!!! Następnie uczniowie wraz z p. Dorotą Potaman-Turczyńską pojechali do gorzowskiego schroniska Azorki i przekazali dary od Ekonomika:) Oczywiście pieski przy okazji zostały wyprowadzone na spacer. Brawo dla wszystkich, zarówno uczniów jak i nauczycieli, którzy zaangażowali się w akcję!