• Komunikat Dyrektora Szkoły

     • Szanowni Państwo,
      decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa od dnia 12 marca do dnia 25 marca 2020 r. funkcjonowanie szkoły zostaje czasowo ograniczone, tzn. nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno - wychowawcze.

      Proszę o codzienny wgląd do dziennika elektronicznego „Librus” celem monitorowania bieżących informacji i komunikatów.

       

      Proszę zastosować się do zaleceń Ministra Edukacji Narodowej opublikowanych na stronie  https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

                                                                                                         Z poważaniem

                                                                                                          Wicedyrektor

                                                                                                      Zespołu Szkół Ekonomicznych

                                                                                                        Edward Dołmat

       

                             

       

     • ,,ARS, czyli jak dbać o miłość?"

     • W naszej szkole już po raz kolejny realizowany jest przez pedagoga szkolnego - panią Elżbietę Wilczyńską  program edukacyjny "ARS, czyli jak dbać o miłość?". Wyjątkowość tego programu polega na nowoczesnym podejściu do profilaktyki uzależnień. W programie tym nie skupia się na negatywnych skutkach zdrowotnych używania substancji psychoaktywnych ale na wartościach uznawanych przez młodzież za ważne, takich jak miłość, rodzina, bezpieczeństwo, i na  tym jak nadużywanie tych substancji może negatywnie wpływać na te wartości. Program ma na celu wzbudzić u młodzieży refleksję nad ważnymi dla nich wartościami.W programie "ARS, czyli jak dbać o miłość?" uczestniczą uczniowie klas pierwszych i drugich. Pierwsze zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły.

     • Turniej Talentów Akademia Księgowego

     • Klaudia Kowal, Sandra Sutor i Krystian Rusyniak - uczniowie z klasy 4A - 6 marca reprezentowali naszą szkołę w II etapie XII edycji Turnieju Talentów Akademia Księgowego w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce Odział Wielkopolski w Poznaniu.
      Trzymamy kciukiu za naszych uczniów w oczekiwaniu na wyniki konkursu!

      Opiekunem uczniów jest p. Elżbieta Tomczyk-Bazela.

     • XVIII Targi Edukacyjne Absolwent 2020

     • 3 marca 2020 r. odbyły się XVIII Targi Edukacyjne Absolwent 2020. Jak co roku nasza szkoła wystawiła swoje stoisko, na którym uczniowie prezentowali kierunki nauczania. Stoisko było oblegane przez ośmioklasistów, a uczniowie naszej szkoły chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Zainteresowanie prezentowanymi kierunkami nauczania było bardzo duże.

     • Akcja "NAZYWAM SIĘ MILIARD"

     • 14 lutego 2020 roku, w Walentynki, młodzież Ekonomika wzięła udział w akcji "NAZYWAM SIĘ MILIARD" na gorzowskim kwadracie. Ponad 30 uczniów naszej szkoły, razem z innymi młodymi ludżmi, zatańczyło przeciwko przemocy wobec kobiet.

      Przyświecały im hasła: "Dość przemocy, dość krzywdzenia, dość bólu, dość upokorzenia, tylko miłość, radość, taniec".


      Jalanta Andersz i Danuta Niedzielska

     • Program "Bezpieczne młodzież"

     • W dniu 12.02.2020 r. w ramach realizacji projektu "Bezpieczna młodzież" w naszej szkole odbyły się spotkania uczniów klas pierwszych z funkcjonariuszką KMP w Gorzowie Wlkp. panią Magdaleną Ziętek na temat: "Odpowiedzialności prawnej nieletnich". Podczas spotkania młodzież została zapoznana z definicją słowa "osoba małoletnia", "osoba nieletnia", "demoralizacja" oraz "czyny karalne i wykroczenia". 

      Ważnym punktem spotkania był również temat dotyczący zaniedbywania obowiązku nauki, przestępstw z nienawiści i cyberprzemocy. Uczniowie uzyskali wiele cennych informacji na temat nurtujących ich problemów jak również informacji, dotyczących odpowiedzialności prawnej za czyny nieletnich.

       

      https://www.ekonomik.gorzow.pl/a/program-bezpieczna-mlodosc

     • Studniówka 2020

     • Bo coś w szaleństwach jest młodości,
      wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,
      co jest mądrzejsze od mądrości
      i rozumniejsze od rozumu.”

      Leopold Staff


      W piątek, 24 stycznia 2020 r., w Restauracji Domowa przy ul. Czereśniowej odbyła się Studniówka uczniów klas czwartych Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorzowie Wlkp. Tegoroczni maturzyści wiele miesięcy czekali na ten wyjątkowy wieczór i na najważniejszy w swoim życiu bal. Dla nich tego wieczoru liczyła się głównie dobra zabawa. A tej było co niemiara!

     • "Odkryj w sobie talent"

     • 21 stycznia 2020 r. w Akademii im. jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. odbyło się spotkanie z cyklu "Odkryj w sobie talent", podczas którego uczniowie z klasy 4D wysłuchali prezentacji "Młodzi na rynku pracy" oraz wzięli udział w warsztatch "Planowanie zadań, czyli jak właściwie zorganizować dzień".

      Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób doskonalić proces planowania, aby skyteczniej osiagać zamierzone celei mieć wiecej czasu dla siebie.

      fot. Elżbieta Tomczyk-Bazela

     • Konkurs PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

     • 20 stycznia 2020 r. odbył się etap  szkolny X edycji Konkursu PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ. Organizatorem Konkursu jest Wydział Ekonomiczny  Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp.
      Wzięło w nim udział 40 uczniów z naszej szkoły. 
      Trzymamy mocno kciuki za uczestników i czekamy na wyniki Konkursu.

      Opiekunem Konkursu jest pani Elzbieta Tomczyk-Bazela.

      fot. Elzbieta Tomczyk-Bazela

     • Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły

     • 17 grudnia 2019r. odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego, rozgrywany systemem pucharowym. Brali w nim udział reprezentanci wszystkich klas, po 2 dziewczyny oraz 2 chłopców. Finały turnieju były bardzo zacięte, a zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami Dyrektora szkoły, medalami i dyplomami. Każdy z nich otrzymał także słodką niespodziankę. Rozgrywki cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników. Ogólnym celem zawodów było doskonalenie umiejętności technicznych gry oraz oczywiście dobra zabawa.

      Wśród dziewcząt najlepsze okazały się:

      *1 – Paulina Wegienek

      *2 – Malwina Sobczak

      *3 – Julia Mkhitarian

      Wśród chłopców najlepsi byli:

      *1- Daniel Suyunc

      *2- Kewin Wołoszczuk

      *3 – Dawid Andruszków

      Nauczyciele wychowania fizycznego

     • Wycieczka do Wrocławia

     • W dniu 16 grudnia 2019r. odbyła się szkolna wycieczka do Wrocławia. Nasi uczniowie zbadali uroki Starego Miasta i poznali część historii miasta, odwiedzili także jeden z największych w Polsce jarmarków bożonarodzeniowych. Ciekawą atrakcją okazało się też Muzeum Wody „Hydropolis” oraz wjazd na najwyższy budynek we Wrocławiu „Skytower”, z którego roztaczały się piękne widoki. Cały wyjazd był dla wszystkich okazją do poznania wielu ciekawych miejsc oraz oczywiście świetną zabawą.

     • TURNIEJ TALENTÓW AKADEMIA KSIĘGOWEGO

     • 10 stycznia 2020 r. odbyły się szkolne eliminacje XII edycji Turnieju Talentów Akademia Księgowego.

      Wzięło w nim udział 15 uczniów z klasy 4A.

      Organizatorem Konkursu jest Zespół Szkół Ekonomicznych im. St. Staszica w Poznaniu i Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Wielkopolski w Poznaniu.

      Trzymamy kciuki za naszych uczniów i z niecierpliwością czekamy na wyniki etapu szkolnego Konkursu.

      Opiekinem grupy jest pani Elżbieta Tomczyk-Bazela.