• II edycja programu Złote Szkoły Narodowego Banku Polskiego

     • Rozpoczęła się II edycja programu 2021/2022 Złote Szkoły NBP pt. Bezpieczni w finansach osobistych. W środę  tj 2 marca, klasa 3A5 uczestniczyła w warsztatach poprowadzonych przez Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie korzystania z bankowości elektronicznej i mobilnej. Zajęcia urozmaicił Ekspert z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

      Opiekunami  przedsięwzięcia w naszej szkole są Panie Izabela Anioł i Agnieszka Łania.

     • Miniprzedsiębiorstwo 7SEVEN7

     • 7SEVEN7 to młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo działające w naszej szkole. Zarząd miniprzedsiębiorstwa:

      Mateusz Kaftan - dyrektor naczelny,

      Magda Rutkowska - dyrektor ds. finansowych,

      Kornelia Dworak - dyrektor ds. marketingu

       Katarzyna Cłapka, Agnieszka Gliwa, Jakub Kraska i Jakub Weselski - uczestnicy.

      Opiekunem młodzieży jest Pani Elżbieta Tomczyk-Bazela.

      Młodzi przedsiębiorcy zajmują się projektowaniem akcesoriów, obecnie czapek jesienno-zimowych z rzepem, do którego można przyczepiać naszywki, a następnie odczepiać je i zmieniać na inne. Dzięki temu zwykła czapka za każdym razem może wyglądać inaczej, ale zawsze modnie!

     • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2022

     • W dniu 1 marca Radiowęzeł Szkolny pod opieką P.P. Jerzego Dutkiewicza  przygotował audycję  radiową poświęconą Żołnierzom Wyklętym. Wysłuchaliśmy jej na czwartej lekcji.

      Dlaczego Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przypada 1 marca? Dlatego, że w 1951 r. tego dnia w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, zostali rozstrzelani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński („Pług”, „Ludwik”) i jego najbliżsi współpracownicy: Adam Lazarowicz, Mieczysław Kawalec, Józef Rzepka, Franciszek Błażej, Józef Batory i Karol Chmiel. Święto, jako wyraz hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji, ustanowione zostało przez Sejm 3 lutego 2011 roku.  Jest to święto upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Poniżej znajdują się zdjęcia wybranych żołnierzy niezłomnych.

      źródło://https://ipn.gov.pl