• W świecie języka niemieckiego

     • Miło nam poinformować, że uczennica klasy 3AT Karolina Kowal zajęła I miejsce w drugim etapie konkursu Leselust - odkryć radość czytania. Konkurs zorganizował Goethe - Institut Kraków, który jest instytutem kultury Republiki Federalnej Niemiec. Instytut ten działa  na całym świecie i promuje znajomość języka niemieckiego oraz wspiera międzynarodową współpracę kulturalną.

      Gratulujemy  Karolinie i Jej opiekunowi Pani Renacie Wójciak-Bloss.

     • Konkurs fotograficzny dla uczniów

     • Uwaga, wiosenny konkurs na horyzoncie!

      Jak go wygrać? Przygotuj się i weź udział w wyjątkowej rozgrywce. Podziel się pierwszymi, wiosennymi kadrami.Porusz swoją wyobraźnię i nadaj tytuł zdjęciu w języku niemieckim. Najlepsze kadry zostaną nagrodzone- to Ty decydujesz jaką nagrodę wybierzesz!

      Regulamin konkursu poniżej. Życzę ekscytujących spotkań z naturą:)

      RegulaminKonkursuFotograficznegoZSEkonomicznychWiosna2021.pdf​​​​​​​

      Magdalena Wójcik- organizator konkursu


     • Dzień Kobiet w klasie 1C5

     • Kolorowe, drukowane, ręcznie zdobione i wypisane. Dostarczone przez listonosza tradycyjne kartki. Tak uczniowie klasy IC5 przywrócili nieco zapomniany zwyczaj wysyłania kartek okolicznościowych. Potrzebowali tylko kartek i znaczków, aby obdarować swoje miłe koleżanki z okazji ich święta- Dnia Kobiet. Pomimo niesprzyjających warunków związanych z COVID, podczas zajęć online, uczniowie klasy IC5 przygotowali również ciekawą prezentację, którą przedstawili na zajęciach wychowawczych.

      tekst Magdalena Wójcik- wychowawczyni klasy IC5

      Na zdjęciu zespół ds. organizacji Dnia Kobiet

     • Próbna matura

     • Kolejne próbne egzaminy maturalne za nami. W dniach 3,4 i 5 marca uczniowie pisali próbny egzamin maturalny na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. W kolejnym tygodniu zmagać się będą z językiem niemieckim, geografią, historią  oraz będą pisać rozszerzenia wybranych przedmiotów. Życzymy wszystkim zdrowia i oczywiście wymarzonych wyników!

     • 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych

     • Obchodzony 1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” został ustanowiony przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.Powojenna konspiracja niepodległościowa była najliczniejszą formą zorganizowanego oporu polskiego społeczeństwa wobec reżimu komunistycznego. W zbrojnym podziemiu działało nawet 200 tys. osób w różnych oddziałach. Kolejnych 20 tys. walczyło w partyzantce. Kilkaset tysięcy osób zapewniało łączność, aprowizację, wywiad i schronienie.Przeciwko władzy występowali także uczniowie zrzeszeni w podziemnych organizacjach młodzieżowych – łącznie ok. 20 tys. młodych ludzi.

      Zapraszamy na wirtualną wystawę poświęconą "Żołnierzom Wyklętym" pt. Czas_niezlomnych.pdf


      źródło://https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/obchody-narodowego-dnia-pamieci-zolnierzy-wykletych